Depremzedeler yeni yuvalarında buruk sevinç yaşıyor

Depremzedeler yeni yuvalarında buruk sevinç yaşıyor

Depremzede vatandaşlar yeni yapılan akıllı köy meskenlerine yerleşmenin memnunluğunu yaşarken bir yandan da aile fertlerinin acısını çekiyor.

6 Şubatta Kahramanmaraş merkezli yaşanan sarsıntılardan en çok etkilenen Gaziantep’in Nurdağı ilçesinde konutları yıkılan depremzede vatandaşlar için köy meskenleri 35 gün üzere kısa bir müddette teslim edilmeye başlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın teslim ettiği akıllı köy konutlarına yerleşen vatandaşlar, yeni yuvalarına yerleşmenin sevincini yaşarken bir yandan da kaybettikleri aile fertlerinin ıstırabını yaşıyorlar. Köy konutuna kavuşan ve zelzelede 21 aile ferdini kaybeden Koç ailesi buruk bir memnunluk yaşıyor.

“Bütün ailemi zelzelede kaybettim. Biz de enkazda kaldık”

Depremde ailesinden 21 kişiyi kaybeden İsmail Koç, “6 Şubattaki zelzelede köydeki konutumuzda yakalandık. Konutumuz yıkıldı enkaz altında kaldık. 3 saat sonra bizi çıkarttılar. Nurdağı’ndaki konutumuza gittik ailemin oturduğu konuta gittik konutumuz yerle bir olmuştu. Aile apartmanıydı çocuklarımızı kaybettik. Ailemizde 21 kişiyi kaybettik. 4 çocuğum, 4 torunum, gelinlerim hepsini kaybettim. Bize dünyayı da versen memnun olamayız lakin hayat devam ediyor. Konutumuzu kısa müddette teslim ettiler Allah Cumhurbaşkanımızdan devletimizden razı olsun. Konut çok hoş çok hoş yapılmış fakat bu kadar hoş olur. her şeyi içinde verdiler” dedi.

“Bu kadar kısa müddette konuta kavuşacağımızı düşünmezdim”

Çok kısa müddette meskenlerinin teslim edildiğini vurgulayan Hacer Koç, “Çok makûs bir durumdu. Allah kimseye yaşatmasın. Çocuklarımızı kaybettik. Ailede kaybımız çok. Yeni meskenimiz çok hoş eşyalarıyla birlikte verdiler. Bu kadar çabuk beklemiyorduk. Acımız büyük çok keyifli olamıyoruz. Ancak tekrar de konutların kısa müddette verilmesine sevindik. Allah devletimizden, milletimizden, Cumhurbaşkanımızdan razı olsun” diye konuştu. – GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal