Depremzedeler, tarih kokan Göynük'ü gezdi

Depremzedeler, tarih kokan Göynük’ü gezdi

Depremzedeler, tarih kokan Göynük‘ü gezdi

BOLU – Kahramanmaraş merkezli meydana gelen sarsıntılardan etkilenerek 11 vilayetten Bolu‘ya gelen depremzedeler, her yıl binlerce ziyaretçinin uğrak noktası olan Göynük‘ü ziyaret etti.

Hattat Emin Barın KYK Yurdu’nda konuk edilen depremzedeler, Bolu Valiliği koordinesinde Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından, her yıl binlerce kişinin uğrak noktası olan Göynük‘ü ziyaret etti. Göynük‘e hayran kalan ziyaretçiler, bol bol fotoğraf çektirerek, keyifli vakit geçirdi. Tarih dolu ilçenin sokaklarında Göynük Akşemseddin Türbesi, Gazi Süleyman Paşa Cami, Ömer Sekkin ve Debbağ Dede türbeleri, Göynük meskenleri ve Zafer Kulesi’ni gezen depremzedeler, unutmayacakları bir gün geçirdi.

Depremzede Nuh Erdoğmuş, “Emekli Türkçe öğretmeniyim. İskenderun’dan geldim. Bolu bizi çok hoş karşıladı. Çok hoş bir misafirperverlik örneği gösterdiler. Vilayet Turizm Müdürümüze minnettarız, Bolulu halkına minnettarız. Tarihiyle, doğasıyla biraz olsun acılarımızı hafifletti. Biz çok ilgiyle karşılandık. Çok hoş bir irtibat kurdular, çok yeterli ağırlıyorlar. Düzgün ki varsınız. Teşekkür ederiz” dedi.

Malatya’dan gelen depremzedelerden Zeynep Kaya ise “Devletimiz her vakit yanımızda. Allah razı olsun, bizlere yardımcı oldular. Herkese teşekkür ederiz. Sarsıntıda akrabalarımız kayboldu. Rabbim yerlerini cennet eylesin, ıstırabımız var. Acımız büyük” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / İlhami Çetin – Kültür Sanat