Cumhurbaşkanı Erdoğan: Partimizin oylarındaki negatif ayrışmanın farkındayız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş Vilayet Liderleri Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Partimizin oylarındaki negatif ayrışmanın farkındayız. Kimi kentlerde, milletvekilliği ile cumhurbaşkanlığı oy oranı uyumsuzluğunu görmezden gelmiyoruz. Tüm bu meşakkatlerin kaynağını, vilayet il, sandık sandık inceliyoruz. İstişareleri tamamlayıp gerçek teşhislerimizi koyduktan sonra hızla müdahale edeceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle: “Aziz milletimizin takdiriyle yüzde 52,18 oy oranıyla Türkiye’yi yönetme görevini hamdolsun gelecek 5 sene boyunca deruhte ettik. Türkiye bu seçim sonuçlarıyla istikrara, demokrasi, inanç, özgürlüğe, kalkınmaya ne kadar bedel verdiğini bir sefer daha ortaya koydu.

“BİZE GÜVENEN MİLYONLARIN UMUTLARINI BOŞA ÇIKARMAYACAĞIZ”

Seçimlerin yalnızca partimiz için değil Türkiye için, demokrasi için çok aydınlık, hoş sonuçlara vesile olacağına inanıyorum. Önümüzdeki 5 yıl mühletince üstlendiğimiz misyonu en hoş halde yerine getirmeye çalışacağız. Bize güvenen, inanan milyonların umutlarını boşa çıkarmayacağız.

“CUMARTESİ GÜNÜ BAYBURT’A, AKABİNDE GÜMÜŞHANE’YE GİDECEĞİZ”

Burada bir sefer tüm vatandaşlarıma kalpten teşekkür ediyorum. Her iki seçimde de oylarıyla yanımızda duran yaklaşık 28 milyon kardeşimin her birine şükranlarımı sunuyorum. Seçim periyodunda rekor kıracak vilayetlerimizi ziyaret kelamı vermiştim. Bayburt birinciliği tekrar kimseye kaptırmadı. Gümüşhane yüzde 78,54 oy oranı ile ikinci oldu. Ziyaretlerimize bu hafta sonu bismillah diyoruz. Cumartesi günü Bayburt’ta konuk olacağız akabinde inşallah Gümüşhane’ye geçeceğiz.

Tüm Türkiye’ye olan minnet borcumuzu daha fazla eser üreterek daha çok hizmet vererek borcumuzu ödeyeceğiz. Türkiye gelecekteki sonuçları itibariyle çok kritik bir seçim yaşandı. Ülkemiz aleyhine yürütülen kampanyaların doruğa tırmandığı seçim periyodunu geride bıraktık.

“İTİBAR SUİKASTİYLE SİYASETÇİLER LİNÇ EDİLDİ”

Küresel şer şebekeleri, terör örgütü, tetikçi basın yayın kuruluşlarıyla milletimizin birlik ve beraberliğine kast eden provokatörlükle uğraş ettik. Seçmen iradesini manipüle etme eforları hiç durmadı. Siyaset mühendisleri sahneyi terk etmedi. Farklı seslere tahammülsüzlük had safhaya çıkarken prestij suikastıyla siyasetçiler linç edildi. Kaset kumpaslarıyla rakipler minder dışına itildi.

Siyasi tarihimize kara leke olarak geçecek pek çok örnekle karşılaştık. Seçimi kazanmak uğruna her şeyi yaptılar. Siyasi çabanın hudutlarını belirleyen ne kadar ahlaki çizgi varsa hepsini çiğnediler. 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta yalnızca 2 hafta ortayla iki seçim kazanma başarısı göstermedik, birebir vakitte Türk demokrasisinin namusunu ve onurunu de biz kurtardık.

“17 SEÇİM ZAFERİNE İMZA ATMANIN FARKLI GRURUNU YAŞIYORUZ”

Sandıklara giderek iradesine sahip çıkan her bir vatandaşımızı demokrasi kahramanlarımız olarak görüyoruz. AK Parti olarak son 21 yılda 17 seçim zaferine imza atmanın farklı gururunu yaşıyoruz. Elbette bu kırılması sıkıntı bir rekordur. Dünyada hiçbir siyasi harekete ve ittifaka nasip olmayan mükemmel bir zaferdir.

Nesiller boyunca gıptayla hatırlanacak siyaset literatürüne geçecek eşsiz muvaffakiyettir. Bu zaferin sahibi evvel Rabbimiz sonra aziz milletimizdir. Elde ettiğimiz seçim zaferimizin tekrar güzel, mübarek olmasını diliyorum. Teşkilatımızı, bayan ve gençlik kollarımızı bir sefer daha yürekten tebrik ediyorum. Tansiyona prim vermediğiniz için, kardeşlik siyaseti yücelttiğiniz için her birinizi kutluyorum.”