Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin "Büyük Ankara Mitingi"nde konuştu: (1)

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’nin “Büyük Ankara Mitingi”nde konuştu: (1)

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, “Yalanın en değerli mihmandarı kimdir biliyor musunuz, bay bay Kemal. Şayet palavra dersi almak istiyorsanız bay bay Kemal’in yazıhanesine müracaat edin, onu çok düzgün bilir. Lakin 14 Mayıs’ta inşallah benim milletim bunları siyasi mevta yapacak.” dedi.

Erdoğan, AK Parti’nin, Başşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenen “Büyük Ankara Mitingi”nde vatandaşlara hitap etti.

Ata ocağının Rize, doğup büyüdüğü kentin İstanbul, ülkesine ve milletine şanla, onurla, gururla, aşkla hizmet ettiği yerin ise Ankara olduğunu söz eden Erdoğan, şunları kaydetti:

“Ankara’nın havasını soluyan, suyunu içen, ekmeğini yiyen, kentine ve ülkesine buradan hizmet eden herkesin başımızın üstünde yeri vardır. Bu kent ki gönül sultanının tabiriyle fiziki yapısını oluşturan taş ve toprak ortasında ruhunu oluşturan insanın da formlandığı medeniyet pınarının membası olan yerdir. Ankara’yı fakat bu kentin mana sırrına erenler anlayabilir, sevebilir, kucaklayabilir. Biz 21 yıllık Ankaralı olarak bozkırın ortasındaki bu kenti taşı, toprağı, insanı, her şeyiyle seviyoruz. Rabb’ime bana, Ankaralılar üzere yol arkadaşları, dava arkadaşları, yazgı arkadaşları verdiği için hamdediyorum. Her çabamızda yanımızda olan Ankara’nın tüm kadirşinas beşerlerine şükranlarımı sunuyorum.”

“Dört yıldır İstanbul’da, Ankara’da ne yaptınız?”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlere ve bayanlara, 14 Mayıs için kapı kapı dolaşmaları daveti yaparak, “Bu bay bay Kemal’in de ne olduğunu herhalde anlatıyorsunuz, bunun ne kadar yalancı olduğunu anlatıyorsunuz değil mi?” dedi.

Gelirken bir billboardda, “Ankara daha âlâ hizmete layık” yazılı olduğunu gördüğünü aktaran Erdoğan, şöyle devam etti:

“Dün baktım İzmir’de de bay bay Kemal billboarda onu yazmış, ‘İzmir’e düzgün hizmete geliyoruz.’ diyor. İstanbul birebir şeyi söylüyor. Dört yıldır İstanbul’da ne yaptınız? Ankara’da dört yıldır ne yaptınız? Tıpkı halde İzmir de bir yağmur görmesin. Çamur, çukur alıyor başını götürüyor. Ankara’da da o denli değil mi? Bunların üç tane tarifi var. Şayet CHP’yi tanımak istiyorsanız üç söz kâfi, çöp, çukur, çamur. İstanbul’a belediye lideri olduğum vakit ben de İstanbul’u bu türlü tanıdım. Çöp, çukur, çamur… İstanbul’u bunlardan bu kardeşiniz kurtardı, çöp dağlarından, çukurlardan, çamurlardan kurtardık. Hepsini geç, susuzluktan kurtardık. Ankara da susuz değil miydi? Burada da yeniden Melih kardeşimin uğraşlarıyla Ankara’yı da susuzluktan kurtardık. Bunları biliyorsunuz. Bunları bilmeyenlere hatırlatmak kural. Zira hafıza-i beşer nisyan ile maluldür. Onun için de ‘Ya aslında söyledik, biliyorlar…’ değil, yeniden söyleyin, unutuyorlar.”

Ankara’da Havalimanını, havalimanı-Ankara ortasındaki yolları kendilerinin yaptığını söyleyen Erdoğan, “Yaparsa AK Parti yapar.” dedi.

Ankara, İstanbul ve İzmir’de metroları kimin yaptığını da soran Erdoğan, “Bunlarda palavradan öteki bir şey bulamazsınız. Palavranın en değerli mihmandarı kimdir biliyor musunuz, bay bay Kemal. Şayet palavra dersi almak istiyorsanız bay bay Kemal’in yazıhanesine müracaat edin, onu çok âlâ bilir. Ancak 14 Mayıs’ta inşallah benim milletim bunları siyasi mevta yapacak. Hazır mıyız buna? Ana kademe hazır mıyız? Sandıklara sahip çıkacağız ve her bir kardeşim sandığa kesinlikle yanında en az 10 tane arkadaşını da alacak götürecek.” biçiminde konuştu.

Necip Fazıl Kısakürek’in, “Kırılır da bir gün tüm dişliler, döner ulu şanlı çarkımız bizim. Gökten bir el yaşlı gözleri siler, şenlenir konutumuz barkımız bizim. Kurtulur lisan tarih ahlak ve iman, görürler nasılmış neymiş kahraman. Yer ve gök su vermem dediği vakit, her tarlayı sular arkımız bizim. Gideriz parıltı yolu izde gideriz. Taş bağırda sular dizde gideriz, bir gün akşam olur biz de gideriz. Kalır dudaklarda müziğimiz bizim” dizelerini okuyan Erdoğan, “Bir gün akşam olup gittiğimizde dudaklarda, bizim Ankara ile birlikte yazdığımız 21 yıllık öykümüz kalacak, gençlerimize emanet edeceğimiz Türkiye Yüzyılı hayalimiz kalacak.” dedi.

(Sürecek)

Kaynak: AA / Ali Kemal Akan – Yeni