Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti'nin "Ankara Mitingi"nde konuştu: (2)

Cumhurbaşkanı Erdoğan AK Parti’nin “Ankara Mitingi”nde konuştu: (2)

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, “Biz bu türlü bir vazifede olduğumuz sürece ne Selo çıkabilir ne de o evlat, yavru katili çıkabilir, çıkamaz. Cezasını çekecek.” dedi.

Erdoğan, AK Parti’nin, Başşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenen Ankara Mitingi’nde yaptığı konuşmada, ilhamı tarih boyunca kaç zorlukların üstesinden gelen, birçok zaferler kazanan Ankara’dan aldıklarını, Ankara’nın, Ulusal Uğraş’ta düşman toplarının sesleri duyulurken bile asla korkmadığını, diz çökmediğini söyledi.

Ankara’nın milletin demokrasi, hak, özgürlük, kalkınma yolunda verdiği gayretin her safhasında, safını ulusal iradeden yana belirlediğini vurgulayan Erdoğan, “Bunun için Ankara ne vesayete ne darbeye ne teröre teslim oldu. 15 Temmuz gecesini hatırlayın, kentin üzerinde mevt saçan uçaklar, helikopter gezerken, kentin sokaklarını namlularından ateş püsküren tanklar ezerken, Ankara dimdik ayakta durdu.” tabirlerini kullandı.

Erdoğan, Gölbaşı’ndaki Özel Harekat’tan Meclis kavşağına, Emniyet binasından Külliye’ye kadar Ankara’nın her yerinin özgürlüğü ve geleceği için direndiğini anımsatarak, şöyle devam etti:

“Gözlerini o denli bir hırs bürümüş ki…”

Ankara’nın artık yeni bir destan yazmaya hazırlandığını lisana getiren Erdoğan, 15 Temmuz ihanetinin rövanşını almak için yanıp tutuşanların, FETÖ’nün Ankara’yı bombalayan eli kanlı katillerini cezaevlerinden çıkartma, devleti yine FETÖ’nün kamudan temizlenen mensuplarına teslim etme kelamı verenlerin olduğunu söz etti. Erdoğan, şöyle konuştu:

“Yine birebir tarafta bölücü emellerini gerçekleştirmek için, artık birinci asrını geride bırakmaya hazırlandığımız Cumhuriyetimizle hesaplaşmak için yanıp tutuşanlar var. Gelin bize o denli bir kelam verin ki artık bunların rastgele bir umudu kalmasın. Diyarbakır’da Yasin Börü’leri şehit eden namussuzlar bunlar değil mi? Benim Kürt kardeşlerimi sokağa döküp, 51 tane Kürt kardeşimizin vefatına sebep olan bunlar değil mi? Yeniden bunlar ne diyor? ‘Selo’yu çıkaracağız.’ Geçen gün bir bozuntu var Garo diye. O Garo bozuntusu gitmiş ziyaret etmiş, demiş ki ‘Şimdi nasıl olsa çıkacağım, çıktıktan sonra Öcalan’ı ziyaret edeceğim ve ziyaretimle birlikte de ondan bu vazifesi devralacağım.’ Düşünün, artık oradan Öcalan çıkacak, vazifesi buna verecek. Öyleyse çok çalışacağız. Yani biz bu türlü bir vazifede olduğumuz sürece ne Selo çıkabilir ne de affedersiniz o evlat, yavru katili çıkabilir, çıkamaz. Cezasını çekecek.

Bunların gözlerini o denli bir hırs bürümüş ki bu kentin onlarca beşerinin kanına girmiş PKK mensuplarının siyasi uzantılarıyla pazarlıklara oturdular. Bunların içerisinde bay bay Kemal var, Meral Hanım var, HDP var, öbür tarafta bakıyorsunuz Davutoğlu’su var, bebecanı var. Bakıyorsunuz, Ankara Büyükşehir, İstanbul Büyükşehir Belediye Liderleri, yani onları aslında burada kalkıp da bu masanın etrafına almak başka bir kaygı, konuşmak bile yersiz. Onlar da var. Ama ben, bir yere inanıyorum, evvel Allah’a, sonra milletime.”

“Avucunuzu yalayacaksınız”

Erdoğan, Cumhur İttifakı’nın mitinglerinin her yerde başarılı bir formda yürüdüğünü, her tarafta Cumhur İttifakı’nın birliğinin ve beraberliğinin olduğunu söyledi.

Ülkeye ve millete olan düşmanlıkları sebebiyle kamudan atılan tüm terör yandaşlarını tekrar devlete dolduracaklarını açıkça ilan edenlerin olduğuna dikkati çeken Erdoğan, “Avucunuzu yalayacaksınız. Sormak lazım, bay bay Kemal, sen talimatı nereden alıyorsun? Kandil’den. Ne diyor Kandil? ‘Biz, artık bay bay Kemal’i destekliyoruz.’ Ne kadar hoş. Artık ben de diyorum ki söyle bana arkadaşını, söyleyeyim sana kim olduğunu. Arkadaşı, Kandil baronu olanlardan bu ülkeye yarar olur mu?” dedi.

“Dünyanın dört bir yanındaki PKK’lılar, FETÖ’cüler, envai çeşit terör örgütü tüm güçleriyle 14 Mayıs’ta bay bay Kemal’e dayanak veriyor değil mi?” diye soran Erdoğan, şunları kaydetti:

“Bölücü terör örgütüyle ortasına aralık koyamayan partinin yöneticileri, vilayet il dolaşarak bay bay Kemal için oy dileniyor. Türkiye Yüzyılı’nın önünü kesmek isteyen küreselcisinden tefecisine herkes de bunların yanında yerini aldı. İktisattan zerre kadar anlayanlar şöyle bir düşünsün, ne diyor bay bay Kemal? ‘Londra’dan 300 milyar dolar getirecekmiş.’ İnanıyor musunuz? Şu anda sen hangi görevdesin, hangi kademedesin? Nasıl oluyor da olmayan bir şeyi getiriyorsun? Herhalde bunlar, daha evvel getirdikleri esrar, eroin vesaire bunları göndermişler ki artık bunların bedelini geri döndürme üzere bir çabası var, daha evvel bu türlü bir iftirayı yaptı ya, olmayan bir şey, vadedilmez ve gelmez. Diyorum ya palavra bunda irtifa kesbetmiş. Nasıl olsa bunun ödemesi yok, söyle söyleyebildiğin kadar palavrası. Bu da bunu yapıyor. Artık bu 300 milyar doların hesabını 14 Mayıs’ta sormaya var mıyız? Bu palavranın hesabını sormaya var mıyız? Yurt dışında zerre kadar eli kalem tutan bu türlü bir şeye inanmaz. Pekala yurt içinde eli kalem tutanın bu türlü bir şeye inanması mümkün mü?”

(Sürecek)

Kaynak: AA / Mehmet Tosun – Siyaset