Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Tekirdağ'da konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Tekirdağ’da konuştu Açıklaması

Cumhurbaşkanı adayı ve Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, “CHP’ye oy verecek kardeşlerime sesleniyorum 3. sırada DEVA Partili aday var onu gönderirseniz 15 Mayısta seçimden sonra istifa edecek. Sizin oylarınızla seçilecek bunu yapmayın. Sizin bildiğiniz Atatürk’ün partisi yok artık. Atatürk’ün partisi burada Memleket Partisi.” dedi.

İnce, Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi Atatürk Meydanı’nda partisinin düzenlediği mitingde, yapılan seçim anketlerinin gerçekleri yansıtmadığını ileri sürdü.

Gençlerle yeni bir sayfa açacaklarını tabir eden İnce, gençlerle birlikte memlekete sahip çıkacaklarını belirtti.

Seçimlerde tezli olduklarını söz eden İnce şöyle konuştu:

“14 Mayıs’ta sandık başındayız. Bize dedilerki ‘Kırk katır mı, kırk satır mı?’ Bize dedilerki ‘Ölüm mü? sıtma mı?’ Bize dedilerki, ‘A mı? B mi?’ Bize dedilerki ‘Birinci yol mu? ikinci yol mu?’ A ha karşılık, üçüncü yol. Biz üçüncü yoluz. Durumumuzu anlatıyorum ne sağdan ne soldan Atatürk’ün yolundan. Anketler palavra, o denli anket yok. Memleket Partisi aslan üzere Atatürkçü bir parti. Partimiz mecliste yerini alacak.

CHP’ye oy verecek kardeşlerime sesleniyorum, 3’üncü sırada DEVA Partili aday var, onu meclise gönderirseniz 15 Mayıs’ta seçimden sonra istifa edecek, sizin oylarınızla seçilecek bunu yapmayın. Sizin bildiğiniz Atatürk’ün partisi yok artık, Atatürk’ün partisi burada Memleket Partisi.”

İnce, Atatürk’e saygısızlık yapanın Memleket Partisi’nden atıldığının altını çizdi.

Terör örgütlerinin kendisiyle uğraştığını ileri süren İnce, bu durumun bile kendisine oy verilmesi için kâfi bir sebep olduğunu savundu.

Kendisiyle ne kadar uğraşsalar da gerçek yolda olduğunu ve direneceğini kelamlarına ekleyen İnce, şunları kaydetti:

“PKK, FETÖ, Hizbullah, bilumum terör örgütleri hepsi Muharrem İnce‘ye saldırıyorsa Muharrem İnce hakikat yolda demektir. Geçmişte Ergenekon, Balyoz devrinde FETÖ’cüler kasetler çıkardılar, uydurma CD’ler çıkardılar. Geçersiz dokümanlar çıkardılar, orduyu çökerttiler. Artık de her gün benimle ilgili bir banka dekontu alıyorlar, ismi çiziyorlar, benim adımı yazıyorlar. Üstüne 10 milyon yazıyorlar. 10 milyon rüşvet, banka yoluyla mı gönderilir?

Üzüldüğüm taraf şu, FETÖ’cüler sahtekarlığa bayılır. FETÖ’cüler bunu yapıyor lakin benim eski arkadaşlarım da paylaşıyor. Buna üzülüyorum ben buna, öteki bir şeye üzülmüyorum. Muharrem İnce, kumpaslara, geçersiz dekontlara, uydurma ses kayıtlarına direnir. Ben direnirim, benim o gücüm var. Muharrem İnce diz çökmez, Muharrem İnce eğilmez.”

İnce, konuşmasının akabinde otobüsten vatandaşları selamlayarak alandan ayrıldı.

Kaynak: AA / Mesut Karaduman – Yeni