"Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky" yarışları, 5 Mayıs'ta başlayacak

“Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky” yarışları, 5 Mayıs’ta başlayacak

Antalya‘nın Kemer ilçesinde bu yıl 9. düzenlenecek “Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky” yarışları, 5-6 Mayıs’ta yapılacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya Valiliği, Türkiye Dağcılık Federasyonu ve sponsor firmaların takviyesiyle gerçekleştirilecek tertipte, 3 etapta 12 ülkeden yaklaşık 600 atlet gayret edecek. Tahtalı Dağı’nın etrafında kurulan 104 kilometrelik parkurlarda, yarışmacılar doruğa hakikat koşacak.

Corendon Airlines İdare Konseyi Lideri Yıldıray Karaer, yaptığı açıklamada, spor tertiplerin ülkenin ve kentin potansiyelini öne çıkarmak için kritik değer taşıdığını belirtti.

Organizasyon için dünyanın dört bir yanında sportmenlerin kente geldiğini vurgulayan Karaer, “Sporcular eşi gibisi olmayan bir coğrafyada birbirleriyle çaba ederken, kentimizin doğal hoşluklarına, tarihine ve kültürüne de yakından şahit oluyor. Corendon ailesi olarak Antalya’nın spor turizminin vazgeçilmez ve dünyada birinci akla gelen yerlerinden biri olması için çalışıyoruz.” sözlerini kullandı.

Corendon Airlines Tahtalı Run To Sky Tertip Komitesi Lideri Polat Dede de tertibin Türkiye’nin ve dünyanın en kıymetli “skyrunning” yarışlarından biri olduğunu vurguladı.

Dede, tertibin gelecek yıl dünya “skyrunning” takvimine gireceğini, bu kapsamda ilerleyen yıllarda Avrupa ve dünya şampiyonasına mesken sahipliği yapabilmek hedefiyle çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti.

Kaynak: AA / Zehra Tekeci – Spor