CK Güç çalışanları sarsıntı bölgesindeki çocukların eğitimi için koştu

CK Güç çalışanları sarsıntı bölgesindeki çocukların eğitimi için koştu

CK Güç çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Gücü Koşu Takımı”, 18. NKolay İstanbul Yarı Maratonu’nda, Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile sarsıntı bölgesindeki çocukların eğitimlerine takviye olmak için koştu.

CK Güç açıklamasına nazaran, her yıl binlerce kişinin iştiraki ile gerçekleştirilen NKolay İstanbul Yarı Maratonu, 30 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada Parkuru’nda yapıldı.

CK Güç çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Gücü Koşu Takımı” bu yıl 18’ncisi düzenlenen İstanbul Yarı Maratonu’nda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’yla (TEGV) sarsıntı bölgesindeki çocukların eğitimi için koştu.

Yarı Maraton’a 24 kişilik takımla katılan CK Güç, koşucularının yürüttüğü kişisel kampanyalarla şu ana kadar 40’ın üzerinden çocuğun eğitimine katkı sağlamış oldu. Düzgünlük Peşinde Koş platformu üzerinden 15 Mayıs’a kadar devam eden bağış kampanyaları ile dayanağın artırılması hedefleniyor.

Bu yıl da geniş bir iştirake sahne olan NKolay İstanbul Yarı Maratonu, 21 km uzunluğundaki Tarihi Yarımada Parkuru’nda, 8 bin yıllık geçmişe uzanan bir tarihi dokuda gerçekleştirildi.

Başlangıç noktası Yenikapı Miting Alanı olan parkur, Kennedy Caddesi boyunca Kumkapı, Cankurtaran, Çatladıkapı, Sarayburnu, Sirkeci, Eminönü, Galata Köprüsü, Unkapanı, Cibali, Abdülezelpaşa Çaddesi, Ayvansaray’ın akabinde tekrar Yenikapı’daki başlangıç noktasında son buldu.

Açıklamada görüşlerine yer verilen CK Güç Kurumsal İrtibat Yöneticisi Burcu Cankurtaran, TEGV’in “Bir çocuk değişir, Türkiye gelişir” Projesi kapsamında 18. NKolay İstanbul Yarı Maratonu’na katılarak zelzele bölgesindeki çocukların eğitimleriyle ilgili toplumda bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söz etti.

Cankurtaran, “CK Güç çalışanları olarak ülkemizin geleceğine katkı sunan, güzelliğe vesile olan toplumsal sorumluluk projeleri içinde yer almayı kendimize misyon olarak kabul ediyoruz. Ne yazık ki ülkemiz 6 Şubat’ta çok büyük bir zelzele felaketi yaşadı.

Enerji kesiminde hizmet veren kümemiz birinci günden itibaren bir yandan bölgenin yine ayağa kalkması için yürütülen çalışmaların içinde yer alırken başka yandan da depremzede vatandaşlarımızın gereksinimlerine karşılık verebilmek için seferberlik ruhu ile hareket ediyor.

Bu süreçte CK Güç olarak oluşturduğumuz gönüllüler ekibimizle zelzele bölgesindeki çocuklarımızın eğitimlerine takviye olmak gayesiyle İstanbul Yarı Maratonu’nda olmaktan büyük onur duyduğumuzu söz etmek istiyorum. Yaralarımızı birlikte saracağız, birlikte iyileşeceğiz.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: AA / Yunus Türk – İktisat