CK Güç çalışanları İstanbul Yarı Maratonu'nda sarsıntı bölgesindeki çocukların eğitimine dayanak oldu

CK Güç çalışanları İstanbul Yarı Maratonu’nda sarsıntı bölgesindeki çocukların eğitimine dayanak oldu

CK Güç çalışanları 18. NKolay İstanbul Yarı Maratonu’nda Türk Eğitim Gönüllüleri Vakfı ile sarsıntı bölgesindeki çocukların eğitimlerine dayanak olmak için koştu.

Maraton, 30 Nisan Pazar günü Tarihi Yarımada Parkuru’nda yapıldı. CK Güç çalışanlarından oluşan “Gönüllerin Gücü Koşu Takımı” bu yıl 18’incisi düzenlenen İstanbul Yarı Maratonu’nda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’yla (TEGV) sarsıntı bölgesindeki çocukların eğitimi için koştu.

Yarı Maraton’a 24 kişilik takımla katılan CK Güç, koşucularının yürüttüğü ferdi kampanyalarla şu ana kadar 40’ın üzerinden çocuğun eğitimine katkı sağlamış oldu. Uygunluk Peşinde Koş platformu üzerinden 15 Mayıs’a kadar devam eden bağış kampanyaları ile takviyenin artırılması hedefleniyor.

“YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Deprem bölgesindeki çocukların eğitimleriyle ilgili toplumda bir farkındalık yaratmayı amaçladıklarını lisana getiren CK Güç Kurumsal Bağlantı Yöneticisi Burcu Cankurtaran, kelamlarına şöyle devam etti:

“CK Güç çalışanları olarak ülkemizin geleceğine katkı sunan, yeterliliğe vesile olan toplumsal sorumluluk projeleri içinde yer almayı kendimize misyon olarak kabul ediyoruz. Ne yazık ki ülkemiz 6 Şubat’ta çok büyük bir zelzele felaketi yaşadı. Güç bölümünde hizmet veren kümemiz birinci günden itibaren bir yandan bölgenin yine ayağa kalkması için yürütülen çalışmaların içinde yer alırken öbür yandan da depremzede vatandaşlarımızın gereksinimlerine cevap verebilmek için seferberlik ruhu ile hareket ediyor. Bu süreçte CK Güç olarak oluşturduğumuz gönüllüler grubumuzla zelzele bölgesindeki çocuklarımızın eğitimlerine dayanak olmak maksadıyla İstanbul Yarı Maratonu’nda olmaktan büyük onur duyduğumuzu söz etmek istiyorum. Yaralarımızı birlikte saracağız, birlikte iyileşeceğiz.”

21 KM’DE 8 BİN YILLIK TARİHE TANIKLIK EDİLİYOR

Maraton, 21 kilometre uzunluğundaki Tarihi Yarımada Parkuru’nda, 8 bin yıllık geçmişe uzanan bir tarihi dokuda gerçekleştirildi.  Başlangıç noktası Yenikapı Miting Alanı olan parkur, Kennedy Caddesi boyunca Kumkapı, Cankurtaran, Çatladıkapı, Sarayburnu, Sirkeci, Eminönü, Galata Köprüsü, Unkapanı, Cibali, Abdülezelpaşa Çaddesi, Ayvansaray’ın akabinde yine Yenikapı’daki başlangıç noktasında son buldu.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Spor