CHP'li Öztunç'tan Sakarkaya Köyü'ne su yansısı

CHP’li Öztunç’tan Sakarkaya Köyü’ne su yansısı

CHP Genel Lider Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş‘taki Sakarkaya Köyü’ne zelzelenin üzerinden 84 gün geçmesine karşın hala su verilememesine reaksiyon göstererek, “Bir zelzele oldu üç ay geçti hala su işini çözemediniz. ‘Biz başarılıyız. Her şeyi çözdük’ diyorsunuz. Üç aydır bir köyde suyun olmaması bu çağda bize, devlete yakışmıyor. Diyorsa ki hükümet ‘Biz yapamıyoruz’ müsaade versinler, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri’ne davet yapacağım. Ankara Büyükşehir Belediye Liderimiz Mansur Yavaş’ı çağıracağım. Gelir Mansur Yavaş lider, burada su işini halleder” dedi.

CHP Genel Lider Yardımcısı Ali Öztunç, Kahramanmaraş Pazarcık’taki Sakarkaya Köyü’nün suyunun zelzele nedeniyle kesildiğini belirterek zelzelenin üzerinden 84 gün geçmesine karşın köydeki su meselesinin hala çözülememesine reaksiyon gösterdi. Öztunç, şöyle konuştu:

Pazarcık’ın Sakarkaya Köyü’ndeyiz. Köyde 1500 nüfus var. 3 aydır bu köyde su yok. Sarsıntının olduğu günden bu yana su yok. Suyun gözüne kaya düşmüş sarsıntı nedeniyle, su kesilmiş. Muhtar uğraşıyor. Gidiyor, geliyor. Oyalıyorlar, yapılmıyor. Beşerler burada susuz nasıl yaşayacaklar? Su olmazsa olur mu hiç? Davet yapıyorum. AFAD’a, hükümete davet yapıyorum. Bir zelzele oldu üç ay geçti hala su işini çözemediniz. ‘Biz başarılıyız. Her şeyi çözdük’ diyorsunuz. Üç aydır bir köyde suyun olmaması bu çağda bize, devlete yakışmıyor. Bu köyün su probleminin bir an önce çözülmesi gerekiyor. Bu mevzuda ben üzerime düşeni yapacağım. Diyorsa ki hükümet ‘Biz yapamıyoruz’ müsaade versinler, Ankara Büyükşehir Belediye Lideri’ne davet yapacağım. Ankara Büyükşehir Belediye Liderimiz Mansur Yavaş’ı çağıracağım. Gelir Mansur Yavaş lider, burada su işini halleder. Şayet yapamıyorlarsa söylesinler bunu.”

Kaynak: ANKA / Siyaset