CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: 'Örgütümüzde bir birlik ve beraberlik var'

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol: ‘Örgütümüzde bir birlik ve beraberlik var’

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, “Elazığ’dan beklentimiz yüksek. Bu seçimde hem Genel Liderimizin Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili hem de milletvekili sayısının artmasıyla ilgili beklentilerimiz yüksek. Örgütümüzde bir birlik ve beraberlik var. Son derece eşgüdüm içerisinde uygun çalışmalar yapıyoruz” dedi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Ataşehir İlçesi Belediye Lideri Battal İlgezdi ve Bakırköy Belediye Lideri Bülent Kerimoğlu ile Elazığ’da bir ortaya geldi.

Erol ile belediye liderleri birinci olarak 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nı ziyaret etti ve sonrasında CHP Elazığ Vilayet Başkanlığı binasında parti üyeleri ile basın toplantısı düzenledi. Erol burada, şunları söyledi.

“ÖRGÜTÜMÜZDE BİR BİRLİK VE BERABERLİK VAR”

“Örgütümüzde bir birlik ve beraberlik var. Son derece eşgüdüm içerisinde âlâ çalışmalar yapıyoruz. Vilayet ve ilçe örgütlerimiz, bayan kollarımız ve gençlik kollarımız burada son derece faal. Seçim çalışmalarımıza katkı vermek için iki dostumuz, belediye liderimiz aramızdalar. Ataşehir Belediye Lideri Battal Vilayet Gezdi ve Bakırköy Belediye Lideri Bülent Kerimoğlu, ikisi de benim çok yakın dostlarım. Bu seçim devrinde onları Elazığ’da ağırlamaktan ve dayanak emelli bugün onların buraya gelmesinden son derece mutluyum. İkisine de teşekkür ederim. Elazığ bir değişimi yaşıyor. Bu değişimi yaşarken bizim Elazığ’daki siyaset lisanımız zıtlık üzerine kurgulanan bir siyaset lisanı değil, daima tahlil odaklı bir siyaset lisanı ve devlet geleneklerine uygun bir siyaset lisanının sonucu bu aslında. Cumhuriyet Halk Partisi’nin temel prensipleri, kıymetleri de zati bu lisandır. Bu manada Elazığ’da kendimize nazaran bir taban oluşturduk. 8 Mayıs günü de Genel Liderimiz 13. Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Kılıçdaroğlu Elazığ’a gelecek ve bir mitingimiz olacak. Elazığ’ın bu mitingden beklentileri yüksek. Genel liderimiz her fırsatta ve ortamda Elazığ’a bir bakanlık kelamı var. Tekrar o bakanlık kelamını kamuoyuna açık bir formda mitingde de söz edecektir.

“SON DERECE EŞGÜDÜM İÇERİSİNDE UYGUN ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ”

Başkanlarımıza seyahat sırasında TOKİ konutlarını gösterdim. Elazığ’da 2020 zelzelesi sonrası yaklaşık 25 bin TOKİ konutu yapıldı. Sonrasında 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkezli sarsıntı sonrasında da Elazığ’ın afet bölgesi ilan edilmesinden sonra şu anda yaklaşık 8 bin binanın yıkım kararı çıktı. 25 bin konut yapıldı ve yaklaşık 25 bin yapılması düşünülen bir konut alanları var. Biz Elazığ’da vilayet başkanlığım devrinden bugüne kadar mühlet gelen bir siyaset lisanını oturttuk. Burada tahlil odaklı bir lisan kullandığınız vakit işte Elazığ sokaklarının size karşı olan ilgisi ve doğal olarak partiye dönüşümü görüyorsunuz. Elazığ’dan beklentimiz yüksek. Bu seçimde hem genel liderimizin cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili hem de milletvekili sayısının artmasıyla ilgili beklentilerimiz yüksek. Örgütümüzde bir birlik ve beraberlik var. Son derece eşgüdüm içerisinde düzgün çalışmalar yapıyoruz. Vilayet ve ilçe örgütlerimiz, bayan kollarımız ve gençlik kollarımız burada son derece faal. Bu çalışmalara emek ve katkı veren bütün yöneticilerimize de teşekkür ederim. Ayrıyeten iki dostumuzu da Elazığ’da ağırlamaktan da son derece memnunum.”

Kaynak: ANKA / Siyaset