Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Alım AK Parti'nin Ankara Mitingi'nde konuştu Açıklaması

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Alım AK Parti’nin Ankara Mitingi’nde konuştu Açıklaması

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimi’nde, AK Parti’nin birinci parti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da birinci cinste Cumhurbaşkanı seçileceğini, bundan kuşkularının olmadığını söyledi.

Bakan Alım, AK Parti’nin Başşehir Millet Bahçesi’nde düzenlenen Ankara Mitingi’nde, vatandaşlara hitap etti.

AK Parti’nin Türkiye’nin çözülmeyen problemlerini çözen bir parti olarak da tarihe geçtiğini söyleyen Alım, taban fiyatın ve bütün fiyatların, minimum fiyat kadar olan kısmının vergi dışı bırakılmasının tarihi bir adım olduğunu kaydetti.

Yıllardır bekleyen emeklilikte yaşa takılanların problemini çözme imkanı bulduklarını belirten Bakan Alım, “Bununla 5 milyona yakın kişiyi kapsayan bir sıkıntıyı çözme fırsatı bulmak, onların emeklilik haklarında düzenleme yapmak çalışanların haklarına hassas bir parti olarak bizi keyifli etti. Biz herkesin partisiyiz. Tüm kesitlerin sıkıntılarını çözecek tek parti biziz.” diye konuştu.

İstihdamın 31 milyon şahsa ulaştığı Türkiye’nin büyümesini sürdüreceğini tabir eden Vedat Alım, “Önümüzdeki devirde de yapacağımız birçok iş var. Bu seçimde biz birinci partiyiz ve Cumhurbaşkanı’mız birinci çeşitte seçilecektir. Bundan kuşkumuz yok.” dedi.

Bilgin, Türkiye’nin büyük yürüyüşünü hiç kimsenin durduramayacağını lisana getirerek, şöyle konuştu:

“Her hain cezasını buldukça bir alt yazı haline gelecektir. Türk devletinin silahlı güçleri, istihbaratı ve güvenlik güçleri, Türkiye’nin bağımsızlık yolunda ilerlemesinin teminatıdır. Bilhassa son yıllarda devletimizin takviyesi ve özel dalın iş birliğiyle savunma endüstrimiz bütün dünyanın imrenerek baktığı eserler üretmektedir. Bu, Türk Dünyası ve İslam coğrafyasındaki mazlum halklar üzerinde inanç duygusu, düşmanlarımız üzerinde ise tasa yaratmaktadır.”

Kaynak: AA / Özcan Yıldırım – Aktüel