Bugün toplu taşıma fiyatsız mi? Bugün otobüs, metro, tramvay fiyatsız mi? Ankara, İzmir ve İstanbul'da Bugün toplu taşıma fiyatsız mi?

Bugün toplu taşıma fiyatsız mi? Bugün otobüs, metro, tramvay fiyatsız mi? Ankara, İzmir ve İstanbul’da Bugün toplu taşıma fiyatsız mi?

İşçi ve işçiler tarafından kutlanan emekçi bayramı nedeniyle gündeme Bugün toplu taşıma fiyatsız mi? sorusu geldi. Bugünün gelmesi ile birlikte birçok kişi tarafından otobüs, metro, tramvay toplu taşıma fiyatsız mi? Araştırılmakta. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmekte olan Bugün araştırmaları devam ediyor. Pekala, Bugün toplu taşıma fiyatsız mi? Bugün otobüs, metro, tramvay fiyatsız mi? Ankara, İzmir ve İstanbul’da Bugün toplu taşıma fiyatsız mi?

BUGÜN TOPLU TAŞIMA FİYATSIZ Mİ?

Bugün Emekçi ve İşçiler Bayramı resmi tatil olarak belirlenmiştir. Resmi Gazete’de yayımlanan karara nazaran; “Emek ve Dayanışma Günü hasebiyle 1 Mayıs 2023 Pazartesi günü saat 00.00’dan 24.00’e kadar ve Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı hasebiyle 19 Mayıs Cuma günü 00.00’dan 24.00’e kadar” Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca yürütülen Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosu, Marmaray, Başkentray ve İzban seferlerinden vatandaşlar fiyatsız yararlanabilecek.

BUGÜN OTOBÜS, METRO, TRAMVAY FİYATSIZ Mİ?

Bugün Emek ve Dayanışma Günü şahsileştirilmiş İstanbulkart ile fiyatsız seyahat edilebilecek. Havalimanı ve Adalar sınırlarında fiyatsız uygulaması geçerli olmayacak. Buna nazaran İETT tarafından yapılan açıklama ile İstanbul’da ulaşım fiyatsız olacak.