AVCILAR'DA DAİRENİN PENCERELERİNİ ÇALMAYA ÇALIŞAN KUŞKULU SUÇÜSTÜ YAKALANDI

AVCILAR’DA DAİRENİN PENCERELERİNİ ÇALMAYA ÇALIŞAN KUŞKULU SUÇÜSTÜ YAKALANDI

AVCILAR’da kentsel dönüşüm kapsamında boşaltılan binadaki bir daireye gizlice giren kuşkulu, pencere ve petekleri sökmeye çalışırken suçüstü yakalandı. Avcılar Polis Merkezi’ne götürülen kuşkulu hakkında ‘Açıktan hırsızlık’ hatasından süreç başlatıldı.

Merkez Mahallesi Pınar Sokak’ta bulunan bir bina kentsel dönüşüm kapsamında boşaltıldı. Binanın en alt katında giysi mağazası bulunan Ali Cebotari, en üst katın penceresinin olmadığını görünce konut sahibi Mehmet Sebih Ebinç’e haber verdi. Ebinç, dükkan sahibi Ali Cebotari ile konutunu denetim etmeye geldiğinde, bir kişinin daire kapısını kırarak içeri girdiğini, pencere ve petekleri sökmeye çalıştığını gördü. Suçüstü yakalanan kuşkulu, elindeki pencere çerçevesi ile sırtındaki çantayı bırakarak kaçtı. Cebotari ve Ebinç kaçan şüpheliyi bir müddet kovaladı. Menekşe Sokak’ta kayarak düşen kuşkulu yakalanarak polis gruplarına teslim edildi.

Avcılar Polis Merkezi’ne götürülen kuşkulu hakkında ‘Açıktan hırsızlık’ cürmünden süreç yapılırken, olay yerinde bıraktığı çantada 12 tornavida, 4 pense, 2 kerpeten, 3 vida açma anahtarı, budama makası, 2 bıçak, 1 keser bulundu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Aktüel