BİNALİ YILDIRIM KARARI VERECEK OLAN SİZSİNİZ

BİNALİ YILDIRIM KARARI VERECEK OLAN SİZSİNİZ

ÜSKÜDAR Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi’nde minibüsçü esnafı ile biraraya gelen AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, ‘Ülkemizin terör tarafından karşı karşıya bulunduğu tehditleri anlatalım. Bizim çözemeyeceğimiz hiçbir problemimiz yok. Yaparsa yeniden AK Parti yapar” dedi.

‘MEĞER İSTANBULLULAR VE ANKARALILAR BELEDİYE LİDERİ SEÇMEMİŞ”

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Üsküdar Mehmet Çakır Kültür ve Spor Merkezi’nde minibüsçü esnafı ile biraraya geldi. AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, minibüsçü esnafına seslenerek, ‘Akşam da televizyon programım var. Sesi kesinlikle tamir etmek gerek. Sizin minibüs şayet tamir edilmezse nasıl işler kesat olursa bizim ses de tamir olmazsa hasılat olmaz. Onun için kusuruma bakmayın. Önümüzdeki tablo açık. Dört tane aday var. Lakin bu adayların iki tanesi ön plana çıkıyor. Birisi Cumhur İttifakı’nın adayı. Ülkemizi bugünlere taşıyan, bölgede ve etrafımıza ülkelerin umudu haline gelen adam üzere adam hakikat adam Recep Tayyip Erdoğan. Öbür taraftaki adayı da biliyorsunuz; adayın destekçilerini de biliyorsunuz. Biz Anayasayı değiştirirken, Cumhurbaşkanı Yardımcılığını birden fazla olsun diye yazdık. Sizin onayınıza sunduk. Bize ne dediler o vakit biliyorsunuz’ ‘Siz sistem değiştirmiyorsunuz, siz Cumhurbaşkanlığı makamının yanına arpalıklar oluşturuyorsunuz’ Tahminen de 100 tane lider yardımcısı atayacaksınız, onlara makam aracı vereceksiniz, ofisler vereceksiniz, milletin kesesinden sefa süreceksiniz’. Motamot bu türlü dediler. Pekala referandum oldu, Cumhurbaşkanı seçtik. Kaç tane yardımcı atadık? Bir tane. Beş yıldır tek yardımcıyla ülkeyi yönetim ediyor. Bunlar daha dereyi görmeden paçayı sıvadılar. Evvel beş tane, yetmedi. İstanbul ve Ankara’nın belediye liderlerini Cumhurbaşkanı yardımcısı ilan ettiler. Oysaki İstanbullular ve Ankaralılar belediye lideri seçmemiş; Cumhurbaşkanı Yardımcısı seçmiş. Farkında değil. Kararı verecek olan sizsiniz. 14 Mayıs’ta İstanbul’da minibüsçü esnafımızdan gür bir ses istiyorum. Türkiye’nin geleceği için Türkiye’nin ülkesinde ve bölgesinde parlayan yıldız olması için, güçlü önderle güçlü Meclis ile yoluna devam etmesi için var mısınız ? ” diye sordu.

‘KEMAL BEYEFENDİ DİYOR Kİ, ‘SANA SÖZ’, KAÇINCI KELAM ?”

Yıldırım, ‘Biliyorsunuz, 2017’de Başbakanlığım sırasında ticarilere ÖTV muafiyeti getirmiştik, otomobilleri yeniledik. Cumhurbaşkanımız da muştuyu verdi. Bütün ticari araçlardan ÖTV alınmayacak. Güzel uğurlu olsun. Ülkemizin terör tarafından karşı karşıya bulunduğu tehditleri anlatalım. Bizim çözemeyeceğimiz hiçbir meselemiz yok. Yaparsa yeniden AK Parti yapar. Zira . Kemal Beyefendi diyor ki. Sana kelam. Kaçıncı kelam ‘ On beş sefer kelam verdin. Ne oldu o kelamlar ? Biz de diyoruz ki, ‘Söz uçar eser kalır’ ” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Yeni