Bakan Varank Bursa'da 500 milyon liralık yatırımların açılışını yaptı

Bakan Varank Bursa’da 500 milyon liralık yatırımların açılışını yaptı

Bursa‘nın Kestel ilçesinde 50 milyon liralık dört projenin açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptı. Varank, “Bunlar hala o eski Türkiye‘yi canlandırmaya çalışıyorlar. ‘Sana iki bakanlık verdim. Bir cumhurbaşkanı yardımcılığı verdim’ diyorlar. Yahu karpuz dilimi bile bu kadar kolay dağıtılmaz. Önüne gelene cumhurbaşkanı yardımcılığı veriyorlar. Bu sistemden kaos çıkar” dedi.

Bursa Kestel Belediyesi, ilçeye kazandırdığı 500 milyon liralık 4 projenin açılışını Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank yaptı. 7 bin metrekare alan üzerine 330 araçlık otoparkıyla Kestel Meydanı projesinin içinde, elektrikli araç şarj istasyonları, olası afetler için sığınak, şenlik alanları, akıllı teknoloji aydınlatma ve sulama sistemleri yer alıyor.

Bir öteki proje olan Millet Kütüphanesi de tarihi değirmen binasının restore edilmesiyle oluşturuldu. Kütüphane 7 gün 24 saat fiyatsız internet, çay, çorba ve kahve ikramı yapacak. İçerisinde 20 bin kitabın yer aldığı kütüphanede toplantı ve söyleşi salonu da yer alıyor. Üçüncü proje de Naim Süleymanoğlu Parkı 2. Etabı hizmete girdi. 30 bin metrekare alan üzerinde yürüyüş ve bisiklet yolları, otopark ve meyve bahçeleri yer alıyor. Kapalı spor fitness salonu, tenis kortları, kaykay ve paten pistleri de parkın içinde yer alıyor. Son proje ise Sokak Hayvanları Bakım ve Ömür Merkezi de 8 bin 600 metrekare alandan oluşuyor. İçerisinde tedavi merkez, açık-kapalı barınaklar, konferans salonu ve otopark yer alırken, projenin ikinci etabında hayvan oteli, kuaför ve veterinerlik hizmetleri de yer alacak.

“Sandıkta gerçek tercih yaparsanız bu hizmet kervanı, bu projeler devam eder”

Kestel Belediye Lideri Başkan Tanır’ın açılış konuşmasının akabinde kürsüye Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank çıktı. Varank, AK Parti iktidarında yapılan hizmetlerden kelam ettikten sonra muhalefete yüklendi. 14 Mayıs seçiminde vatandaşların yanlışsız tercih yapması gerektiğini vurgulayan Varank, “Eğer sizler sandıkta gerçek tercih yaparsanız bu hizmet kervanı, bu projeler devam eder. Lakin Allah korusun sandıkta bir kaza olursa Türkiye eski o hatırlamak istemediğimiz, günlerine döner. Cumhurbaşkanımızı tekrar kaptan köşküne oturtmaya var mısınız? Allah razı olsun. Lakin yalnızca Cumhurbaşkanımızı kaptan köşküne oturtmak yetmez. Mecliste de çoğunluk olmamız lazım. O mecliste kanunlar geçerken, Kestelli’nin sesinin duyulması lazım. Bursalının sesinin duyulması lazım. Kandil’in sesinin duyulmaması lazım. FETÖ’nün sesinin duyulmaması lazım. Onun için ne yapacağız? Cumhur İttifakını da sandıkta en yüksek oyla çıkaracağız” dedi.

“Biz bunların eline kalsaydık şu anda yaya geziyorduk”

Varank kelamlarına şöyle devam etti:

“Togg’u olan, Osmangazi Köprüsü, İHA, SİHA, TCG Anadolu Gemisi olan bir Türkiye mi güçlü, yoksa bunlar olmayan bir Türkiye mi güçlü? Biz bunların eline kalsaydık şu anda yaya geziyorduk. Lakin bizim milletimiz 21 yıldır bunlara fırsat vermedi. Daima ferasetle hareket etti. Daima hakikat tercih yaptı. Bundan sonra da yanlışsız tercihi yapacaktır. Biz daima bir arada bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Türkiye’yi muasır medeniyetler düzeyinin üzerine çıkarmaya çalışacağız. Bakın bu sene TEKNOFEST’e tüm Türkiye’den bir milyon genç başvurdu. Dünyada 1 milyon genci teknoloji müsabakalarının gerisinden koşturan diğer bir aktiflik yok. Diğer bir ülke yok. Pekala biz bunu nasıl elde ettik? İşte 21 yıldır AR-GE’ye, inovasyona yatırım yaparak elde ettik. Gençlerimize yatırım yaparak elde ettik. Biz şuna inanıyoruz. Gençlerimize sağladığımız bu imkanlarla gençlerimiz tarih yazacak. Biz artık elektrikli arabası yaptık. Bu gençler hidrojenli arabası yapacak. Biz uzaya uydu gönderiyoruz, bu gençlerimiz beşerli uzay araçlarını uzaya gönderecekler” diye konuştu.

“Bizim karşımızda bir yıkım koalisyonu var”

“Çünkü o kapalı kapılar arkasında kirli pazarlıklar yaptılar”

Muhalefetin terör örgütleriyle pazarlık yaptığını argüman eden Bakan Varank, “PKK’nın kelamda önderlerinin desteklediği aday hangisi? Kılıçdaroğlu. FETÖ’nün desteklediği aday hangisi? Kılıçdaroğlu. Bakın, PKK’lılar her gün televizyonlara çıkıp ne diyor? Bütün arkadaşlarımızı hapishaneden çıkaracağız diyorlar mı? Kime güvenerek konuşuyorlar? Kılıçdaroğlu’na güvenerek konuşuyorlar. Zira o kapalı kapılar gerisinde kirli pazarlıklar yaptılar. Amerika’da hamburger yerken kirli pazarlıklar yaptılar. Zannediyorlar ki bu millet bu ülkeyi PKK’ya FETÖ’ye teslim eder. Asla etmez. Bizim milletimiz canını verir, terör örgütlerine bu ülkeyi teslim etmez” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde kurdele kesilmesiyle açılışlar gerçekleştirildi. – BURSA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset