Bakan Soylu: “Bu millet Kemal’e ‘bay bay’ diyecek”

Bakan Soylu: “Bu millet Kemal’e ‘bay bay’ diyecek”

“Amerika terör devleti kurmak istiyor”

“Devleti FETÖ’cülerden arındırdık”

“FETÖ’nün gerisinde Amerika var”

ÇORUM – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz bu milletin ferasetine güveniyoruz. Allah nasip edecek 15 Temmuz’da Recep Tayyip Erdoğan yine cumhurbaşkanı olacak. Bu millet Kemal’e ‘bay bay’ diyecek” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çorum’da düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, FETÖ’nün ardında Amerika’nın olduğunu tabir ederek, 15 Temmuz darbe teşebbüsüyle Türkiye’nin önünün engellenmeye çalışıldığını kaydetti. CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Bakan Soylu, “Kemal Kılıçdaroğlu’na 3 tane koyun verseniz kaybeder mi, kaybeder. Bu koyunların ruhu var biliyorsunuz, onlar kaybolsa da akşam ahırına geri döner ancak ‘Bay bay Kemal’ meskeninin yolunu kaybeder bulamaz. Koyunlar yolunu bulur ‘Bay bay Kemal’ yolunu bulamaz. O yolunu nerede buluyor biliyor musunuz? O yolunu Amerika’daki hamburgercide buluyor. Avrupa’daki İngiltere’deki faiz bankerlerinde buluyor” dedi.

“Bu millet Kemal’e ‘bay bay’ diyecek”

15 Temmuz darbe teşebbüsü akşamı ile ilgili konuşan Bakan Soylu, “15 Temmuz akşamı ‘Bay bay Kemal’ neredeydi. Artık kimi seçecek bu millet? Herkese soralım. 15 Temmuz akşamı FETÖ’cülerle anlaşıp Atatürk Havalimanında tankların içerisinden sıvışıp sıyrılıp geçen, bir meskene gidip ayak ayak üstüne atıp milletin özgürlüğüne ve namusuna saldıranları televizyondan maç seyreder üzere seyredenleri mi seçecek, yoksa vefatına ‘Milletim ile beraberim’ diyen Recep Tayyip Erdoğan’ı mı seçecek? Değerli Çorumlular, terazinin kefelerinde de bir adaleti vardır hakkaniyeti vardır. Hiç telaş etmeyin, biz bu milletin ferasetine güveniyoruz. Allah nasip edecek 15 Temmuz’da Recep Tayyip Erdoğan yine cumhurbaşkanı olacak. Bu millet Kemal’e ‘bay bay’ diyecek” biçiminde konuştu.

“Bu terör devletinin başına kimi geçirmek istiyor? PKK’yı PYD’yi”

Amerika’nın Kuzey Irak’ta bin 200 metreyi aşan bir terör devleti kurmak istediğini tabir eden Bakan Soylu, şunları kaydetti:

“Amerika uzun vakitten beri Kuzey Irak’ta Hakkari’nin karşısı Hakurk’ta Hatay’ın karşısı Afrin’de bin 200 kilometreyi aşan bir terör devleti kurmak istiyor. Bu terör devletinin başına kimi geçirmek istiyor? PKK’yı PYD’yi. Onların oradan süpürülmesini kim sağladı? Bir taraftan Pençe-Kilit operasyonları ile bir taraftan Zeytin Kısmı operasyonları ile bir taraftan Fırat Kalkanı operasyonları ile bir taraftan Barış Kalkanı operasyonu ile biz o bölgeyi inançlı bölge haline getirdik. Getirmeseydik şu olacaktı; Hatay’a her gün bomba atıyorlar mıydı, havan atıyorlar mıydı? İnsanlarımızı korkutuyor, ürkütüyor, şehit ediyor, yaralıyorlar mıydı? Birebirini Kilis’e birebirini Gaziantep’e yapıyorlar mıydı? Artık bay bay Kemal diyor ki ‘Ben Mehmetçiğimi Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Irak’tan ve Suriye’den geri çekeceğim’ diyor.”

“Şimdi ‘Devletin başına ‘FETÖ’yü getireceğiz’ diyorlar”

Devleti FETÖ’cülerden arındırdıklarının altını çizen Bakan Soylu, “Tayyip Erdoğan gitsin diyenler kim gelsin diyorlar biliyor musunuz söyleyeyim; 15 Temmuz’u kim yaptı, Amerika. Kime yaptırdı, FETÖ’ye yaptırdı değil mi? Devleti FETÖ’cülerden arındırdık mı? Artık ‘Devletin başına ‘FETÖ’yü getireceğiz’ diyorlar. ‘Tayyip Erdoğan gitsin’ diyenler söylüyor. ‘Tayyip Erdoğan gitsin’ diyenler öbür bir şeyi daha söz ediyorlar. Bu ülkeye ‘LGBT getireceğiz’ diyorlar. Bu ülkede darbeler gördük. Bu ülkede günde 30-40 tane evladımız ay yıldızlı tabutta bu milletin omuzlarında kelime-i şehadetlerle taşındığını gördük. Bunların hepsini bu millet yaşadı” diye konuştu.

Bakan Soylu, konuşmasının akabinde CHP Çorum Vilayet Genel Meclis Üyeliğinden istifa ederek AK Parti’ye geçen Suat Atalay’ın rozetini taktı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Muhammed Muttalip Yalçın – Siyaset