Bakan Kurum: "Tokat ebediyen büyük ve güçlü Türkiye yürüyüşümüzdür"

Bakan Kurum: “Tokat ebediyen büyük ve güçlü Türkiye yürüyüşümüzdür”

Bakan Kurum: “Tokat sürekli büyük ve güçlü Türkiye yürüyüşümüzdür”

Tokat‘ımızda şu an 6 tane millet bahçesi yapıyoruz”

İSTANBUL – Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, Sancaktepe‘de ‘Tokatlılar Buluşması’ programı’na katıldı. Bakan Kurum, ” Tokat Anadolu’nun yeşil ve ekolojik koridorunun merkezi olacaktır, zira Tokat buna değer” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, İstanbul seçim çalışmalarıyla ilgili Sancaktepe Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde ‘Asya Tokat Dernekleri Federasyonu ile Tokatlılar Buluşması’ programına katıldı. Bakan Murat Kurum’a Sancaktepe Belediye Lideri Şeyma Döğücü eşlik etti.

” Yalnızca bizim bakanlığımız tarafından bu süreçte Tokat’ımızda 10 milyar liralık yatırım gerçekleştirdik”

” Bu ülkede 1 milyon 200 bin konutu, yeniden milletimizle birlikte yaptık”

Sözlerine devam eden Kurum, ” Tokat Belediye Liderimiz bilir ve onunla birlikte orada tescilli yapılarımızın onarımlarından tutun da oradaki kültürel ecdadımızın, atalarımızın bize miras bıraktığı yapıtlara uygun bir halde bu inşaat sürecini yürüttük. Toplumsal konutlar inşa ederek Tokatlıları uygun şartlarda orijinal, sıcacık yuvalarına kavuşturduk. Kadim Tokat’ımızda mescitlerden sıhhat okullardan kent kültürünü zenginleştiren dev yapılara kadar birçok eserimizi kazandırdık. Tokat’ımızda şu an 6 tane millet bahçesi yapıyoruz. Tokat Anadolu’nun yeşil ve ekolojik koridorunun merkezi olacaktır, zira Tokat buna bedel. 21 yıl evvel kurduğu kurulduğumuz o gün milletimize o kısıtlı imkanlarda kelam verdik. Ne kelam verdiysek emin olun o kelamları tutmanın çabası olduk. Hiçbir vakit sözümüzden geri durmadık, daima kolaylaştırmanın yolunu seçtik. Kimseyi ayırmadık, her bir kardeşimizi kucakladık. Milleti siyasetin merkezine taşıdık, ülkemizi zenginleştirdik. Eser siyasetinden asla ve asla vazgeçmedik, daima ürettik. Bizi gayelerimizden uzaklaştırmak istediler. Sizlerle, vatandaşlarımızla birlikte direndik. Kapatma davaları açtılar, yılmadık. Daima birlikte gayret ettik. Ülkemizin geleceğini çukur hareketleriyle yok etmek istediler ancak müsaade vermeyiz. Üzerimize 17 – 25 Aralık kumpasıyla geldiler, olumuzdan bir an olsun kapmadık. 15 Tmuz’da hain darbe teşebbüsünde birileri üzere tankların önünden kaçıp kahve yudumlamadık. Milletimizle birlikte yiğitçe direndik, yiğitçe şehitler vermiştir. Birinci adımı astsubayınız bugün şehit oldu. Asla ve asla bu ülkeyi vesayetçilere hainlere vermedik, vermeyeceğiz. Biz elimizde Ülkemizin asırlık o yüz yıllık eksiklerini giderirken başka elimizle Birliğimizi, beraberliğimizi güçlendirmenin ülkemizin bağımsızlığının çabasını verdik. Birileri üzere mazeretlerin ardına saklanmadık. Daima işimizin başında olduk, işimizle uğraştık ve milletimize eser üretmekten, Türkiye’yi ileri götürmekten bir bile geri durmadık. Bu ülkede 1 milyon 200 bin konutu, tekrar milletimizle birlikte yaptık. Sancaktepe’de de kelam verdiğimiz binlerce yeni yuvamızı bahçelerimizi, parklarımızı yeniden Sancaktepeli kardeşlerimize armağan edeceğiz” diye konuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Muhammed Talha Yazıcı – Siyaset