Bakan Alim'den minimum fiyat iletisi: Temmuz ayında hayat kaidelerini dikkate alan düzenlemeyi devreye sokacağız

Bakan Alim’den minimum fiyat iletisi: Temmuz ayında hayat kaidelerini dikkate alan düzenlemeyi devreye sokacağız

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü”ne ait yazılı bir açıklama paylaştı.

“EMEKÇİLERİMİZ İÇİN ADIMLARIMIZI İNANÇLI BİR BİÇİMDE ATIYORUZ”

İşçileri tebrik eden Alım, “Emek ve alın teri ile ülkemizin büyümesi, gelişmesi ve güçlenmesinde değerli rol oynayan personel kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tebrik ediyorum. Yatırım, üretim, istihdam ve ihracat odaklı büyüyen Türkiye’nin çalışan, üreten işçilerinin menfaatlerini gözeten adımlarımızı istikrarlı ve inançlı bir formda atıyoruz.” dedi.

“TEMMUZ AYINDA MİNİMUM FİYAT DÜZENLEMESİNİ DEVREYE SOKACAĞIZ”

Asgari fiyatla ilgili de kıymetli bildiriler veren Bakan, şunları söyledi: “2023 yılı taban fiyatı 2022 yılına nazaran net artış oranını yüzde 100 yaparak ülkemiz ve milletimiz için en gerçek, en hakkaniyetli kararla emeğin ve işçinin yanında olmaya devam ettik. Hayat kurallarını dikkate alarak Temmuz ayında da tekrar emeği koruyacak minimum fiyat düzenlemesini devreye sokacağız. Toplumsal devlet anlayışıyla çalışanlarımızla omuz omuza vererek her bir vatandaşımızın refah düzeyinin yükselmesi, istihdamın artması için çalışmaya devam edeceğiz.

“SEVGİ VE HÜRMETLERİMİ SUNUYORUM”

Büyük ve güçlü Türkiye’nin müreffeh geleceğini emek emek bir arada inşa ettiğimiz tüm işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü tekrar kutluyor, sermayesi emek olan çalışanlarımıza sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.”