Anaokulu alev alev yandı, okulların tatil olması facianın önüne geçti

Anaokulu alev alev yandı, okulların tatil olması facianın önüne geçti

Bursa‘da özel bir anaokulunda meydana gelen yangın, mahalle sakinlerine panik dolu anlar yaşatırken “1 Mayıs Personel Bayramı” sebebiyle okulların resmi tatil olması ise olası bir facianın önüne geçti.

Yangın, merkez Yıldırım ilçesi Bağlaraltı Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, özel bir anaokulunun bahçe kısmında şimdi tespit edilemeyen bir sebepten ötürü yangın çıktı. Alevler kısa müddette bahçede bulunan eşyalara ve anaokulunun içine sıçradı. Mahalle sakinlerinin durumu bildirmesiyle olay yerine çok sayıda itfaiye, sıhhat ve polis takımı sevk edildi. Olay yerine gelen Bursa Büyükşehir İtfaiye Daire Başkanlığı grupları yangına müdahale ederek kısa müddette söndürürken; “1 Mayıs Emekçi Bayramı” sebebiyle okulların tatil olması beklenen facianın önüne geçti.

Olay yeri inceleme grupları yangının çıkış sebebiyle ilgili inceleme yaptı.

Alevleri görerek mahalle sakinlerini ayağa kaldıran Havva Demirci,” İçeride oturuyordum, camdan bir baktım alevler çıktığını gördüm. Çabucak mahalle sakinlerine haber verdim. Herkesi ayağa kaldırdım” dedi.

Mahalle Muhtarı Raif Kocabaş, “1 Mayıs Personel Bayramı olması sebebiyle okullar tatildi. Olması olası bir facia resmi tatil nedeniyle ucuz atlattık” dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa