Bakan Alım: "3600 ek göstergeyi 1. dereceye gelen tüm çalışanların müktesep hakkı olarak düzenleyen kanun teklifimiz hazır"

Bakan Alım: “3600 ek göstergeyi 1. dereceye gelen tüm çalışanların müktesep hakkı olarak düzenleyen kanun teklifimiz hazır”

– Bakan Alım: “3600 ek göstergeyi 1. dereceye gelen tüm çalışanların müktesep hakkı olarak düzenleyen kanun teklifimiz hazır”

ANKARA – Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, “3600 ek göstergeyi, birinci dereceye gelen tüm çalışanların müktesep hakkı olarak düzenlememiz gerekir. Bu hususta kanun teklifimiz hazır” dedi.

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Memur-Sen Konfederasyonu 7. Olağan Genel Şurasında açıklamalarda bulundu. Tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Alım, hükümet olarak çalışma hayatının bekleyen meselelerini çözdüklerini söyledi. Bu meselelerin öncelikli olanlarından bir olan kamu çalışanlarına 3600 ek göstergenin verilmesi olduğunu hatırlatan Alım, “3600 yalnızca dört meslek kümesiyle ilgili bir problem olarak politik bir taahhüt olarak ortaya konulmuştu. Onu bütün kamu çalışanlarına, 600 ek gösterge vererek, hiç gündemde olmayan meslek kümelerini işin içine dahil ederek, kapsamlı bir halde 5 milyon 300 bin kişinin faydalanacağı bir halde çözdük. Orada çözülmemiş bir mevzu var. Onu da sendikacılarla vakit zaman görüştük. O da nedir? 3600 ek göstergeyi, birinci dereceye gelen bütün çalışanların müktesep hakkı olarak düzenlememiz gerekir. Onu o günkü kaidelerde yapamadık ancak bu mevzuda belgemiz da tahlil yolumuz da hazır. Hatta kanun teklifimiz de hazır. İnşallah Meclisin gündeminde yer alacak birinci tekliflerden birisi bu olacak” diye konuştu.

Bakan Alım, seçimleri kazanacaklarını kelamlarına ekleyerek, çalışma hayatındaki tüm sıkıntıları çözmek için 15 Mayıs’tan itibaren çalışmaya devam edeceklerini kelamlarına ekledi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Kemal Canlı – İktisat