Bakan Akar ile Lider Büyükkılıç, MSB Dijital Gösterim Merkezi'ni Ziyaret Etti

Bakan Akar ile Lider Büyükkılıç, MSB Dijital Gösterim Merkezi’ni Ziyaret Etti

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar ile birlikte ağır ilgi gören Ulusal Savunma Bakanlığı Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret etti.

Yediden yetmişe her yaş kümesine açık olan ve Kayserililerin ağır ilgisini gören MSB Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret eden Bakan Akar ile Lider Büyükkılıç, vatandaşların coşkulu sevgi gösterisi ile karşılaştı. 3 ana kısımdan oluşan ve fiyatsız olarak ziyaret edilen merkezin içerisini gezen Bakan Akar ile Lider Büyükkılıç, başta gençler olmak üzere vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Kurşunlu Otoparkı’nda ziyaretçi akınına uğrayan Dijital Gösterim Merkezi’nde LED ekranda TSK envanterinde bulunun yerli ve ulusal silahlar 3 boyutlu içeriklerle ziyaretçilere etkileyici bir tecrübe olarak sunuluyor. Dijital tünelde Ulusal Muharip Uçak (MMU), TCG Anadolu SİHA Savaş Gemisi, Atak Helikopteri ve Altay tankı üzere projelere ilişkin imajlar harika görsel gösterilerle sunuluyor.

MSB Dijital Gösterim Merkezi’nde, Ulusal Savunma Üniversitesi’ne girerek TSK bünyesine katılmak isteyen gençlere yönelik danışmanlık hizmeti ve mesleğini ulusal savunma endüstrinde sürdürmek isteyenlere de rehberlik hizmeti sunuluyor. – KAYSERİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Lokal