Ay'ın bileği bükülmüyor

Ay’ın bileği bükülmüyor

Bilek güreşinde Türkiye şampiyonu olan Bayburt Üniversitesi öğrencisi Enes Talha Ay ulusal forma giyecek.

Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Vücut Eğitimi ve Spor Anabilim Kolu yüksek lisans öğrencilerinden Enes Talha Ay, Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasında altın madalya kazanarak, Avrupa ve dünya şampiyonalarında Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.

Avrupa Bilek Güreşi Şampiyonası ve Dünya Bilek Güreşi Şampiyonasında ülkemizi temsil edecek ulusal atletin seçileceği Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası 55 kg Büyük Erkekler Sol Kol kategorisinde 22 sportmen ortasından altın madalyayı kazanan öğrenci Enes Talha Ay, Bayburt Üniversitesi spor ekolünün dünyaya açılan bir öteki atleti olarak ismini üniversite tarihine yazdırdı. Kıyasıya gayretin yaşandığı elemelerde rakiplerini bir bir şampiyona dışında bırakan Ay, final müsabakasında da başarılı performansını sürdürerek altın madalyayı Bayburt Üniversitesine getirdi. Altın madalya başarısıyla ülkemizi Avrupa ve dünya klasmanında temsil hakkı kazanan Ay, 8-18 Haziran tarihlerinde Moldova’da düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonasında ve 24 Ağustos-3 Eylül tarihlerinde Kazakistan’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonasında ulusal formayla bileğinin gücünü gösterecek.

Altın madalya sonrası hislerini paylaşan öğrenci Ay, “Bayburt Üniversitesinin atlet kişiliği manasında bize kazandırdığı en değerli vasfı bugün gerçekleştirmek ve ülkem ismine gayret edecek olmak hasebiyle çok memnunum. Üniversitemde bizlere öğretilen birinci ders, hayallerimizi amaca dönüştürmek gerektiğiydi. Birçok insan hayal kurar lakin çok azı maksatlar ve gayesine ulaşır. Hayal kurarak başladığım seyahatte, en değerli maksatlarından birini gerçekleştirmeme vesile olan antrenörüme, hocalarıma ve üniversite idaresine teşekkürü borç bilirim. Önümde, amaca dönüşmüş olan iki büyük hayalim var. Avrupa ve Dünya şampiyonlukları gururunu ulusal formayla başarmak maksadı, kıymet biçilmez bir tecrübe olacak.” dedi. – BAYBURT

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor