Ardıçlı Sıhhat ve Toplumsal Tesisi bölgeye paha katacak

Ardıçlı Sıhhat ve Toplumsal Tesisi bölgeye paha katacak

Konya‘nın merkez Selçuklu İlçe Belediyesi Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Konya’nın en büyük toplumsal konut projesinin yapıldığı Ardıçlı Mahallesine içerisinde sıhhat ve toplumsal donatıların yer alacağı nitelikli bir tesis kazandırıyor.

Selçuklu Belediyesi, ilçeye muhtaçlıklar istikametinde sıhhat ve toplumsal alanda yeni tesisler kazandırmaya devam ediyor. Bu çerçevede Konya’da Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ardıçlı Mahallesine yapılan toplumsal konutların yer aldığı bölgeye kazandırılacak olan Ardıçlı Sıhhat ve Toplumsal Tesisi de onlardan biri. 975 metrekare inşaat alanda imali aralıksız devam eden tesis içerisinde bulunacak olan Aile Sıhhati Merkezi, 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu, Millet Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi üzere donatılarla bölge halkının gereksinimlerine değerli ölçüde karşılık verecek. 2 katlı olarak planlanan tesisin yer katında Aile Sıhhati Merkezi, bodrum katında ise 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu, Millet Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi bulunacak.

“Ardıçlı Mahallemize hoş bir yatırım kazandırıyoruz”

Ardıçlı Mahallesine kazandırılacak tesisin, bölgenin değerli bir eksiğini tamamlayacağını belirten Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, “Selçuklu ilçesi hudutları içerisinde Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız tarafından Konyamızın en büyük toplumsal konut projesi gerçekleştiriliyor. Bu çerçevesinde Ardıçlı bölgesinde TOKİ tarafından Konyamızda toplumsal konut muhtaçlığını karşılayacak beş bin konutluk bir proje yürütülüyor. Vatandaşlarımızın bilhassa gereksinim sahibi vatandaşlarımızın, şehit yakınlarımızın, gazilerimizin, sanayi çalışanlarımızın ve hiçbir formda daha evvel konut sahibi olamamış hemşerilerimizin konut gereksinimini karşılayacak bu çalışmaya uyumlu olacak halde Selçuklu Belediyesi olarak da sıhhat ve toplumsal tesis alanında vatandaşlarımızın talepleri ve bölgenin muhtaçlıkları istikametinde yeni bir tesis kazandırıyoruz. Bu çerçevede vilayet sıhhat müdürlüğümüz ile yaptığımız iş birliği protokolü sonrası üretimine başladığımız ve içerisinde hem Aile Sıhhati Merkezi hem de 112 Acil Sıhhat Hizmetleri İstasyonu ve tıpkı vakitte Millet Kıraathanesi ve Muhtarlık Ofisi formunda ünitelerin bulunacağı tesisimizin imali aralıksız devam ediyor. Gayemiz planlanan mühlet içerisinde tesisimizi mahallemize kazandırmak. Böylelikle ilçemizin her noktasına olduğu üzere yeni gelişmekte olan Ardıçlı Mahallemize de hoş bir yatırımı kazandırmış olacağız” dedi. – KONYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî