Akköy Futbol Alanı ve Spor Tesisleri merasimle açıldı

Akköy Futbol Alanı ve Spor Tesisleri merasimle açıldı

Yalova‘da Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü ve Vilayet Özel Yönetimi işbirliğiyle üretimi tamamlanan Akköy Futbol Alanı ve Spor Tesisi düzenlenen merasimle hizmete girdi. AK Parti Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, önümüzdeki periyotta de yatırımların artarak devam edeceğini söyledi.

Yalova merkeze bağlı Akköy’de imali tamamlanan futbol alanı ve spor tesisinin açılışı merasimi spor ve siyaset topluluğunu bir ortaya getirdi. 1 milyon 400 bin lira maliyetle üretimi tamamlanan tesisin açılış kurdelesini tıpkı vakitte AK Parti MKYK üyesi olan Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’ün yanı sıra Vali Muammer Erol, Vilayet Genel Meclisi Lideri Fikri Demirel, eski AK Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, AK Parti Vilayet Lideri Umut Güçlü, ASFK Lideri Tamer Erbul ve Memleket Partisi Yalova Milletvekili Adayı Ertan Şener birlikte kesti. Açılış konuşmasını yapan Akköyspor Lideri Ersoy Atik, “Bu hoş tesisi bize kazandırdığınız için teşekkür ederiz. Biz de bu tesisin değerini bileceğiz. İnşallah burada hoş kuşaklar, çocuklar yetiştireceğiz” dedi.

Yatırımları getirdik

Törende konuşma yapan AK Parti Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ise, Vilayet Özel Yönetimi’nin kalkınma atağı planlamasıyla çalışmaları gerçekleştirdiğini söyledi. Tarımdan ulaşıma, gençlik spordan, su altyapısına kadar Vilayet Özel Yönetimi’nin bakanlıklardan elde ettikleri özel finansmanlarla projelerini sürdürdüklerini anlatan Büyükgümüş, “Gerek tarımda, gerek ulaşımda, gerek bu usul gençlik spor yatırımlarında hoş bir işbirliği modeli, hem merkezi idareyle hem Yalova’mızdaki temsilcilerimizle çok büyük bir uyumla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün de biz 2018’de tıpkı bu türlü bir süreçteyken Akköy’ümüzde bizden istenen kıymetli yatırımlardan birinin de açılışındayız. Biz her vakit köylerimizde, kent merkezimizde vatandaşımız neyi istikamet gösterirse o istikamette ilerledik, çalışmalarımızı bu prensipte yürüttük. Önümüzdeki periyotta de hem köylerimize yönelik yaptırımlarımız devam edecek. Safran’da da buna benzeri bir açılış gerçekleştirmiştik. Yalova’mızın tamamındaki spor ekosistemine burası kıymetli bir katkı sağlıyor. Ben şimdiden hayırlara vesile olmasını diliyorum. Güzel uğurlu olsun” dedi.

Kentle köy ortasındaki ömür standart farkı azaldı

İl Genel Lideri Hasan Soygüzel, misyona başladıkları birinci günden bu yana köy ömrüyle, kent ömrü ortasındaki standardın azalmasıyla ilgili gayret harcadıklarını söyledi. Bu manada da Akköy’de bir çok hizmeti kazandırdıklarını anlatan Soygüzel, “Bu takviyelerin kazandırılmasından ötürü Sayın Valimize ve milletvekilimize çok teşekkür ediyorum. Yalova Vilayet Özel Yönetimi olarak biz çalışmalarımızdan, kurumlar ortasında bir çekişme çatışma yerine işbirliği ve dayanışmayı temel alıyoruz. Bu projede de Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğü’müz ile çok verimli ve hoş bir uyum içinde olduk. Köylerde ömür kalitesinin, standardının yükseltilmesi, refahın artırılması ve köylerimizin zenginleştirilmesine yönelik çalışmalar bunlar. İnşallah Akköy’ümüz Yalova’mızın en büyük köylerinden bir tanesi. Bu hizmet inşallah köyümüze iyi olur” diye konuştu.

1 yıl içinde Akköy’e 4 milyon lira yatırım

İl Özel Yönetimi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz ise “İl Özel Yönetimimiz tarafından spor tesisimizin soyunma odasından hakem odasına, sistem odasına kadar çok işlevli bir etraf düzenlemesi ile birlikte yaklaşık 1 milyon 400 bin lira bir bedelle köyümüze kazandırmış olduk. Geçtiğimiz yıl 800 bin liranın üzerinde materyal dayanağı gerçekleştirdik. Tekrar köylerimizin, kulüplerimizin servis gereksinimlerini da karşılaşma için gerekli olan araç gereksinimini da 200’ün üzerinde servis aracı gereksinimini Özel Yönetim olarak sağlamış olduk. Bugün burada Akköy Spor Kulübümüzün açışı için bir ortaya gelmenin yanı sıra Vilayet Özel Yönetimi olarak Akköy’ümüze 3 bin 200 metrekarenin üzerinde parke taş, 6 bin metrekarenin üzerinde bordür. Köyde yıllardır sorun olan çökmüş duvarının drenaj imali ve bunun üzere onlarca projeyi gerçekleştirdi. Önümüzdeki hafta da parke taşını tamamladığımız yolunun üretimiyle bir arada, köy yıllarına yapacağımız tamir ve bakımlarla bir arada son bir yıl içinde yalnızca Akköy’ümüze 4 milyonun üzerinde bir yatırımı gerçekleştirmiş olacağız” dedi.

Açılışın akabinde protokol üyeleri penaltı atışı gerçekleştirdi. – YALOVA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor