AK Parti'li Çankırı, muhalefetin İzmir reklamına yüklendi

AK Parti’li Çankırı, muhalefetin İzmir reklamına yüklendi

Ak Parti İzmir Milletvekili ve Milletvekili adayı Ceyda Ayrılamaz Çankırı, CHP’nin milletvekili aday afişlerinde “İzmir hakkını alacak” tabirini eleştirerek, “Bu kent yıllardır sizin idarenizde. İzmir yıllardır sizden hakkını alamıyor. Kimden kimin hakkını alacaksınız” diye konuştu.

Ak Parti İzmir Milletvekili Ceyda Parçalanamaz Çankırı, Bergama ve Kınık’ın Marifler, Yuntdağı Hacılar ve Mustaklar köyünde, her yıl klâsik olarak düzenlenen hayır yemeklerine katıldı. Yüzlerce bireye yemek dağıtılan gelenekte Çankırı, kazanların başına geçti. Gerçekleşen buluşmada vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Gündoğdu Meydanı’nda düzenlenen mitingine katıldıklarını belirterek bayram havası yaşadıklarını söyledi. AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Ayrılamaz Çankırı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İzmirlilerin bir ortaya geldiği mitingin coşku dolu büyük buluşmaya sahne olduğunu söz ederek, “İzmirli hemşehrilerimizin ağır iştirakinden ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

“AK Parti hükümetleri periyodunda hizmetin çalmadığı kapı yok”

AK Parti’li Çankırı burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İzmir mitingine ait değerlendirmede bulunarak, “İzmir hiç bu kadar havalı olmamıştı. Aslında gerçekleştirilen mitingde verilen ileti şuydu; ‘Biz artık yerelde hizmet istiyoruz.’ Artık seçim kampanyası çalışması yürütüyoruz. Kentin birtakım noktalarında kimi CHP’li vekil adaylarının ‘İzmir hakkını alacak’ içerikli afişlerine şahit oluyorum. Bu beni ve buradaki vatandaşlarımızı sahiden üzüyor. Bu kent nerden ve kimden hakkını alacak? İzmir yıllardır sizden hakkını alamıyor. AK Parti hükümetleri periyodunda hizmetin çalmadığı kapı yok. Biz bir projeye başlarken işe başlama ve bitiş tarihi veririz, o gün de orada tüm yetkililer olarak hazır bulunup açılışını gerçekleştiririz. Artık bu kentte kimler kimlere hakkını teslim etmemiş düşünülsün isterim. 14 Mayıs, İzmir’de hizmetin veya Atatürk’ün kurmuş olduğu partinin terör sevicilerle yan yana gelmesinin muhasebe edileceği tarih olacaktır. Biz inanıyoruz ki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da dediği üzere ‘İzmir artık nitekim kararını verdi’. 14 Mayıs’ta bunun miladı olacaktır” kelamlarına yer verdi.

Dikili’de Sami Akbulut Caddesi üzerinde esnaf ziyareti de gerçekleştiren Çankırı, merhum Kıratlı Köy Muhtarı Yüksel Sezer’in ailesine de taziye dileklerini iletti. – İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset