Ağıla giren kurt 10 koyunu telef etti

Ağıla giren kurt 10 koyunu telef etti

Denizli‘nin Çivril ilçesinde ağıla giren kurt, 10 koyunu telef etti. Sabah koyunlarını otlatmak için ağıla giren çiftçi, acı görüntü ile karşılaştı.

Yahyallı mahallesinde hayvancılık ve çiftçilik yapan Orhan Yıldız‘ın ağılına gece saatlerinde kurt girdi. Ağıldaki koyunlara saldıran kurt 10 hayvanı boğazlayarak telef etti. Bir hayvanı da parçalayan kurt daha sonra kaçtı. Karşılaştığı görüntü ile şoka giren Orhan Yıldız hayvanlarını denetim ederek durumu yetkililere bildirdi. Toprakta çok sayıda yabanî hayvan ve kurt olduğunu lisana getiren Orhan Yıldız yetkililerden duruma müdahale etmesini isteyerek “Son birkaç yıldır kurt saldırısı arttı. Geçen yıl köyde üç koyun telef oldu, geçen hafta komşu köyde bir ağıla giren kurtlar ondan fazla hayvana ziyan verdi. Bugünde benim 10 koyunumu boğazladılar. Onlarda yaşamak zorunda fakat sayıları o kadar çok arttı ki artık köylere geliyorlar köpekler de deva olmuyor. Yetkililer bu yırtıcı hayvanlara önlem almazsa köylerde daha çok taarruz ve zayiat olur” dedi.

Orhan Yıldız’ın ihbarı ile Yahyallı köyüne giden Besin Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü grupları, olay ile ilgili tutanak tuttu. – DENİZLİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa