AK Parti Malatya milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürdü

AK Parti Malatya milletvekili adayları seçim çalışmalarını sürdürdü

AK Parti Merkez Karar İdare Heyeti Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ile milletvekili adayı Ramazan Özcan, 14 Mayıs‘ta yapılacak seçim hasebiyle yürüttükleri çalışmalara devam etti.

AK Parti Vilayet Başkanlığından yapılan açıklamaya nazaran, Tüfenkci, Akçadağ ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu, mahallelerde vatandaşlarla bir ortaya geldi, konutlarına konuk oldu.

Kahramanmaraş merkezli sarsıntılardan en fazla etkilenen vilayetlerin başında Malatya’nın geldiğini kaydeden Tüfenkci, şunları tabir etti:

“10 ilçemiz bu zelzelede ziyan gördü. Yaşanan sarsıntının akabinde biz kentin yine imarını yapıp bir yandan tekrar ihyası için çalışırken bir yandan da 14 Mayıs‘ta yapılacak seçime hazırlanıyoruz. 14 Mayıs‘ta yapılacak seçim Türkiye’nin ikinci yüzyılına istikamet verecek. Bugüne kadar dış siyasette uyguladığımız tam bağımsızlık için değerli bir seçim olacak. Terörü bitirme noktasında değerli bir seçim olacak. Milletimiz gereken yanıtı 14 Mayıs‘ta sandıkta verecek. Türkiye kendi İHA’sını, SİHA’sını, arabasını, füzesini, uçak gemisini yaparken, bu projelere büsbütün karşı olan bir muhalefet var. Ben inanıyorum ki milletimiz dün olduğu üzere bugün de ülkenin, birliğin, bayrağın, ezanın ve vatanın bütünlüğünün yanında duracak.”

Milletvekili adayı Ramazan Özcan da Battalgazi ilçesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti.

Türkiye’nin yeni yüzyılda yanlışsız adamla yoluna devam edeceğini belirten Özcan, “Türkiye savunma endüstrisinde, teknolojide, ulaşımda, sıhhatte 21 yılda büyük kazanımlar elde etti. Bu kazanımların üzerine yenilerini ekleyeceğiz. Güç siyasetlerini kendisi dizayn eden, değerli yatırımlar yapan, SİHA ve İHA ile dünyanın başını döndüren, kendi hudut güvenliğini kuran, terörü bitirme noktasına gelmiş, kendi otomobilini yapan bir ülke ve bu noktaya da getiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve takımlarıdır. O nedenle 14 Mayıs bir dönüm noktasıdır. Bir oy bile bu seçimde çok değerli.” değerlendirmesinde bulundu.

Kaynak: AA / Kâfi Erdine – Siyaset