AK Parti Genel Lider Yardımcısı Yazıcı, Kocaeli'de konuştu Açıklaması

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Yazıcı, Kocaeli’de konuştu Açıklaması

Ak Parti Genel Lider Yardımcısı Hayati Yazıcı, “Bu milletin sezgileri güçlüdür. İş yapanlara emaneti verir. Bu ülkede iş yapan var, kelam üretenler var. İş yapanlar Cumhur İttifakı’nda, onun başında da Recep Tayyip Erdoğan var.” dedi.

Partisinin Başiskele seçim irtibat ofisinin açılışında konuşan Yazıcı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye için ter dökmenin, insanların hayatını kolaylaştırmanın, standardını yükseltmek için gece gündüz demeden çalışmanın, zevklerin en büyüğü olduğunu söyledi.

Ak Parti‘nin siyaset şeklinin kapsayıcı ve kuşatıcı olduğunu belirten Yazıcı, Cumhurbaşkanı Erdoğan öncülüğündeki takımların sinerji ve coşkusunun, her sorunun üstesinden gelecek güçte olduğunu vurguladı.

Yazıcı, Ak Parti‘nin icraatlarını görmezden gelenler olduğunu söz ederek, bunlara karşı yakın vakitte gerçekleştirilen Zonguldak Filyos Türkiye Petrolleri Limanı’ndaki Karadeniz Doğal Gazı Devreye Alma Merasimi ile Akkuyu Nükleer Güç Santrali Birinci Nükleer Yakıt Getirme Töreni’ni örnek verdi.

“Türkiye için gayelerimiz var”

Ak Parti Genel Lider Yardımcısı Yazıcı, 14 Mayıs’taki seçimlere işaret ederek şunları söyledi:

“Seçime katılan kümeler var. Bir Cumhur İttifakı, bir de Millet İttifakı denen küme var. Seçim demokrasilerin en kıymetli aracıdır. Seçim varsa demokrasi var. Hasebiyle demokrasilerde millet egemenlik hakkını, seçim vakti seçmek suretiyle vekil belirler, ona emanet eder. Bu milletin sezgileri güçlüdür. İş yapanlara emaneti verir. Bu ülkede iş yapan var, kelam üretenler var. İş yapanlar Cumhur İttifakı’nda, onun başında da Recep Tayyip Erdoğan var.”

Laf üretenlere değil, iş üretenlere dayanak verilmesi gerektiğinin altını çizen Yazıcı, “Ülkemizin geleceği için 2053 Türkiye’si için ve yeniden atalarımızın Anadolu’ya gelişlerinin bininci yılı olan 2071 için bu ülkede taban oluşturmak istiyorsak iş yapanlara emaneti teslim etmek mecburiyetindeyiz. Bizim hayallerimiz var; hayalci değiliz lakin Türkiye için amaçlarımız var. Bu gayeleri sizden aldığımız güçle gerçekleştireceğiz. Bu bahiste kararlı mısınız? O halde durmak yok yola devam. Siz ‘Tamam.’ diyorsunuz, bu iş bitmiş. Bunları burada bulunmayanları anlatalım.” diye konuştu.

Açılış merasimine, AK Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, Büyükşehir Belediye Lideri Tahir Büyükakın, AK Parti Vilayet Lideri Şahin Talus, parti yöneticileri, milletvekili adayları ve partililer katıldı.

Kaynak: AA / Kadir Yıldız – Siyaset