AK Parti Genel Lider Yardımcısı Efkan Ala, Bursa'da seçim ofisi açılışında konuştu Açıklaması

AK Parti Genel Lider Yardımcısı Efkan Ala, Bursa’da seçim ofisi açılışında konuştu Açıklaması

Ak Parti Genel Lider Yardımcısı Efkan Ala, “Birçok sıkıntıyı içeride aştıktan sonra milletimizin gönlünü Ayasofya’yla taçlandırdık.” dedi

Ala, Yıldırım ilçesinde Ak Parti‘nin Yavuz Selim Mahallesi Seçim Ofisi’nin açılışında yaptığı konuşmada, 15 Mayıs sabahı yeni bir Türkiye‘ye uyanacaklarını söyledi.

14 Mayıs’ta sandıkta alınacak kararın 15 Mayıs’tan itibaren Türkiye‘nin 5 yıllık geleceğini tayin edeceğini tabir eden Ala, “Sadece Türkiye‘nin mi? Türkiye‘nin dışında bize bakan kardeşlerimizin de geleceğini, umutlarını tayin edecek.” dedi.

Türkiye

Cumhur İttifakı’nın tahlil, karşı tarafın ise karışıklık ve kaos ürettiğini belirten Ala, şöyle devam etti:

“Şimdi düşünün, bizim adayımız, Cumhur İttifakı’nın adayı ne vakitten beri muhakkak? Geçtiğimiz seçim yapıldı 5 yıl öncesinden muhakkak. ‘Çok güçlü bir cumhurbaşkanlığı var ve biz buna karşıyız, bu kadar güçlü olması gerekmez’ diyorlar. ‘Çok kıymetli makam haline geldi’ diyorlar eyvallah. Pekala kardeşim 1,5-2 yıldır toplandın, dağıldın, toplandın, dağıldın ve bir adayını bile belirleyemedin. Madem bu kadar ehemmiyet veriyorsun, nasıl oluyor da 1,5 yıl bir ortaya gelip dağılıyorsun, toplanıp dağılıyorsun. Pekala hani verdiğin değer? Pekala 1,5 yıl sonra yarım yamalak bir kişiyi belirledin. Eyvallah. Âlâ de 1,5 günde masayı niçin dağıttınız? Yahu lakin bir buçuk yılda ortaya çıkardığın bir masayı 1,5 günde darmadağın ettin. Kalktın ne dedin? Dedin ki ‘Bu masadan kalkıyorum.’ Niçin kalkıyorsun? ‘Kumar masası’ dedi. Yahu 1,5 gün sonra da 2 gün sonra da döndün.”

Bu kadar ciddiyetsiz bir oluşumun Türkiye üzere bir ülkeyi yönetmekte çok zorlanacağını lisana getiren Ala, şunları kaydetti:

“Var olan problemleri biz çözeriz. Zira biz neleri çözdük bu memleket içerisinde. Başörtüsüyle okulun kapısına giden kızlarımız içeri alınmıyordu. Artık asker de oluyor, subay da oluyor, hakim de oluyor, savcı da oluyor. Başı açık, başörtülü kardeşlerimiz, çocuklarımız her yerde var. Türkiye’ye hizmet ediyorlar. Kime ne ziyanı var? Allah’a şükür büyük bir muvaffakiyettir. Sizlerin her birinizin alnından öpüyorum. Hanımefendilere hürmetlerimi sunuyorum. Biz bunları sizin sandıktan çıkardığınız istikrarla yapıyoruz, sandıkta verdiğiniz güçlerle yapıyoruz, güçle yapıyoruz. Her başarımızın altındaki imza sizlere aittir bedelli kardeşim.”

Geçmişte kapatma davalarının açıldığını, darbe teşebbüslerinin yaşandığını hatırlatan Ala, kelamlarını şöyle noktaladı:

“15 Temmuzları aştık. Birçok sıkıntıyı içeride aştık. Birçok sıkıntıyı içeride aştıktan sonra milletimizin gönlünü Ayasofya’yla taçlandırdık. Allah’ın müsaadesiyle Türkiye’yi büyütüyoruz, Bursa‘yı büyütüyoruz. İçeride şayet istikrarın gerisinde durmazsak karşılaşacağımız şey kaos. Her gün kalkacağız, o gün o, ona ne dedi? Ortalarında hangi krizi çıkardılar. ya sonraki gün sanki barıştılar mı? ‘Türkiye’ye maliyetleri ne’ diye uğraşıp duracağız. ve kendi ortalarında çıkardıkları sorunu çözdüklerinde de büyük bir muvaffakiyet sağlamış üzere efendim Türkiye’nin büyük bir problemini çözmüş üzere sevindirdik bir halde milletin karşısına çıkıp ‘Bak biz aramızdaki sıkıntıyı çözdük’ diyecekler. Ülkeyi bu türlü nasıl yöneteceksiniz? Siz evvel içeride ne konuşuyorsanız konuşun lakin bir irade olarak ortaya çıkın.”

Açılışa Yıldırım Belediye Lideri Oktay Yılmaz, AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan ve Bursa milletvekili adayları ile vatandaşlar katıldı.

Kaynak: AA / Uğur Ulu – Şimdiki