1 Mayıs toplu taşıma fiyatsız mi? 1 Mayıs otobüs, metro, tramvay fiyatsız mi? Ankara, İzmir ve İstanbul'da 1 Mayıs toplu taşıma fiyatsız mi?

1 Mayıs toplu taşıma fiyatsız mi? 1 Mayıs otobüs, metro, tramvay fiyatsız mi? Ankara, İzmir ve İstanbul’da 1 Mayıs toplu taşıma fiyatsız mi?

İşçi ve işçiler tarafından dünya çapında kutlanan 1 Mayıs toplu taşıma fiyatsız mi? Sorusu, 1 Mayıs’ın gelmesi ile birlikte birçok kişi tarafından otobüs, metro, tramvay toplu taşıma fiyatsız mi? Araştırılmakta. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmekte olan 1 Mayıs araştırmaları devam ediyor. Pekala, 1 Mayıs toplu taşıma fiyatsız mi? 1 Mayıs otobüs, metro, tramvay fiyatsız mi? Ankara, İzmir ve İstanbul’da 1 Mayıs toplu taşıma fiyatsız mi?

1 MAYIS TOPLU TAŞIMA FİYATSIZ Mİ?

1 Mayıs Personel ve İşçiler Bayramı resmi tatil olarak belirlenmiştir. Resmi Gazete’de yayımlanan karara nazaran; “Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle 1 Mayıs 2023 Pazartesi günü saat 00.00’dan 24.00’e kadar ve Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı hasebiyle 19 Mayıs Cuma günü 00.00’dan 24.00’e kadar” Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nca yürütülen Gayrettepe-İstanbul Havalimanı metrosu, Marmaray, Başkentray ve İzban seferlerinden vatandaşlar fiyatsız yararlanabilecek.

1 MAYIS OTOBÜS, METRO, TRAMVAY FİYATSIZ Mİ?

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü şahsileştirilmiş İstanbulkart ile fiyatsız seyahat edilebilecek. Havalimanı ve Adalar çizgilerinde fiyatsız uygulaması geçerli olmayacak. Buna nazaran İETT tarafından yapılan açıklama ile İstanbul’da ulaşım fiyatsız olacak.