1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

Edirne Belediye Lideri Recep Gürkan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bildiri yayımladı.

Gürkan, iletisinde 1 Mayıs’ın emeğin, emektarın alın terinin, dayanışma ve yardımlaşmanın günü olduğunu belirtti.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Gürkan, şunları kaydetti:

“Dünyada ve ülkemizde, yaşadığımız her alanda çalışanlarımızın emeği vardır. Birliğin ve dayanışmanın ehemmiyetini anlatan bugün, işçi kardeşlerimin alın terinin bir simgesi haline gelmiştir. Alın teri döken emekçinin ve işçinin problemsiz bir biçimde, huzurla çalışması, haklarının alın terleri kurumadan verilmesi çok değerlidir.

Unutmayalım ki hepimiz bu ülkenin birer işçisiyiz. Bugünün hepimiz için bir bayram havası içerisinde huzur ve inançla geçmesini diliyor, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü en içten hislerimle kutluyorum. Türkiye için, Edirne için, çalışana, alın terine ve emeğine paha veren bir anlayışla üreteni ve üretimi önemseyerek, misyon yapaya emeğe ve işçinin yanında olmaya devam edeceğiz.”

“1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum”

AK Parti Edirne Vilayet Lideri Belgin İba, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle ileti yayımladı.

İba, iletisinde emek ve alın teriyle Türkiye’nin büyümesinde ve kalkınmasında kıymetli rol oynayan emekçi ve işçilerin gününü kutladı.

İşçilerin özverili çalışmalarıyla üretim sürecinin en kıymetli aktörü olduğunu belirten İba, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde istihdamı artırmak için pek çok programı hayata geçirdiklerini belirtti.

Çalışanların emeklerinin karşılığını tam almalarına ve çalışma kurallarının güzelleştirilmesine her vakit büyük değer verdiklerini aktaran İba, şunları kaydetti:

“Emekçilerimizin demokratik yollarla lisana getirdiği tüm taleplerini dikkate alarak, devletimizin tüm kurumlarıyla, sendikalarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla, çalışanlarımızın meselelerinin tahlili ve hayat kurallarının güzelleştirilmesi için çalışmaya devam edeceğiz. Emekleri ve alın terleriyle ülkemizin refah seviyesinin yükselmesinde büyük hisse sahibi olan çalışanların personel ve işçi kardeşlerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutluyorum.”

CHP Edirne Vilayet Lideri Kahraman

CHP Edirne Vilayet Lideri Samet Kahraman, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bildiri yayımladı.

Kahraman, iletisinde 1 Mayıs’ın alın terinin, helal çıkarın ve barışın simgeleştiği bir gün olduğunu belirtti.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününün bayram havasında geçmesini dileyen Kahraman, “Çalışma hayatındaki zorlukların ve meselelerin tahlile kavuşması en büyük dileğimdir. En şanlı kıymet olan emeğin alın terinin üreterek çalışmanın gücünün kutlandığı bu günde Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Her fabrika bir kaledir’ kelamından hareketle fabrika bacalarının tütmesi endüstride makinaların işlemesi, tarlada traktörlerin çalışması için daha çok çalışacağımız günlere ulaşmak dileğimle emeğin ve işçinin 1 Mayıs gününü kutluyorum.” tabirlerini kullandı.

Saadet Partisi Edirne Vilayet Lideri Tekin

Saadet Partisi Edirne Vilayet Lideri Sinan Tekin, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bildiri yayımladı.

Tekin, iletisinde çalışanların emeklerinin karşılıksız kalmaması gerektiğini belirtti.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayan Tekin, şunları kaydetti:

“Herkesin emeği, alın teri ve üretimi ölçüsünde tüketme hakkına sahip olması Ulusal Görüş’ün temel prensibidir. Emek bizim medeniyet değerlerimizde temel bir hak sebebidir ve bu hak ne kadar güçlü olurlarsa olsunlar hiç kimse ve hiçbir kurum tarafından asla gasp edilemez. Alın terine hürmet duymak, emekçilerimizin bu sıkıntısına kayıtsız kalmamayı gerektirir. Personellerimiz geçim çabası verirken bizler de emeklerin karşılığı, açlık ya da yoksulluk hududunun altında bir ömür olmasın diye uğraş etmeye sonuna kadar devam edeceğiz. İnanıyoruz ki burada lisana getirdiğimiz meseleler çözüldüğü vakit gerçek bir personel bayramı kutlanacaktır.”

Kaynak: AA / Gökhan Zobar – Şimdiki