Zonguldak'ta Bir Bayan Pompalı Tüfekle Vurularak Öldürüldü

Zonguldak’ta Bir Bayan Pompalı Tüfekle Vurularak Öldürüldü

ZONGULDAK’ın Ereğli ilçesinde 1 çocuk annesi Yeşim Sönmez (36), bir müddettir kendisini rahatsız eden Başaran Çevikoğlu (39) tarafından meskeninin önünde pompalı tüfekle vurularak hayatını kaybetti. Olayın akabinde kaçan kuşkulu, Çaycuma ilçesinde polis tarafından yakalandı.

Olay, saat 20.00 sıralarında Ereğli ilçesine bağlı Ömerli Mahallesi’nde meydana geldi. Saltukova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nde çalışan Başaran Çevikoğlu, otomobille takıntılı olduğu Yeşim Sönmez’in meskeninin önüne geldi. Yeşim Sönmez de motosikletini park edip konuta girmeye çalıştığı sırada Başaran Çevikoğlu ile karşılaştı. Çevikoğlu, bayanın önünü katıca ikili ortasında tartışma çıktı. Teze nazaran Başaran Çevikoğlu, arabasından aldığı pompalı tüfekle Yeşim Sönmez’e 2 el ateş açtı. Başından ve göğsünden yaralanan bayanı gören mahalle sakinleri durumu, sıhhat gruplarına haber verdi. Bu sırada saldırgan ise olay yerinden kaçtı. Polis grupları, saldırganın bulunması için çalışma başlattı.

Ağır yaralanan bayan, kaldırıldığı Ereğli Devlet Hastanesi’nde tabiplerin tüm müdahalelerine karşın hayatını yitirdi. Başaran Çevikoğlu ise Zonguldak‘ın Çaycuma ilçesinde polis tarafından yakalandı. Kuşkulu gözaltına alındı.

Başaran Çevikoğlu’un bir müddettir Yeşim Sönmez’i rahatsız ettiği belirtildi. Yeşim Sönmez’in daha evvel evlenip boşandığı ve 12 yaşında bir kız çocuğunun olduğu öğrenildi.


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Sinan Kabatepe – 3. Sayfa