Zelzelede hayatını kaybedenler Esenyurt'ta anıldı

Zelzelede hayatını kaybedenler Esenyurt’ta anıldı

Antakya Medeniyetler Korosu, Kahramanmaraş merkezli sarsıntılarda hayatını kaybedenler anısına Esenyurt‘ta konser verdi. Konseri izlemeye gelen Esenyurt Belediye Lideri Kemal Deniz Bozkurt, zelzelelerde hayatını kaybedenlere başsağlığı, depremzedelere ise birlik ve beraberlik bildirileri vererek takviye oldu.

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerde hayatını kaybedenler Esenyurt’ta anıldı. Esenyurt Belediyesi’nin düzenlediği Antakya Medeniyetler Korosu Dayanışma konserinde müzikler bu defa sarsıntıda yaşama veda eden Hataylılar için söylendi. Esenyurt Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konsere Esenyurt Belediye Lideri Kemal Deniz Bozkurt, Esenyurt Kent Kurulu Lideri Mehmet Hanifi Kaya, gaziler, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yılmaz Özfırat şefliğinde başlayan konserde söylenen müzikler, dinleyicilere duygusal anlar yaşattı.

“Kadim dostluklarla birbirimize bağlıyız”

Depremde hayatını kaybedenler için duyduğu üzüntüyü verilen konserde paylaşan Lider Bozkurt, “Bizlere yaşattığınız bu hisler için sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bizler dünyanın en hoş ülkesinin evlatlarıyız. Bu yalnızca coğrafik hoşluklardan ibaret değil, kadim dostluklarla birbirimize bağlıyız. Ben Hatay sarsıntısında bunu bir defa daha gördüm. Tahminen sarsıntıdan birkaç saat evvel ayrışmış görünen beşerler, zelzelede dayanışma içerisine girdi. Bizim bu zelzeleden birçok ders çıkarmamız lazım. Bu Ülkenin insanları birbirlerine kadim hislerle bağlıdır. Bizleri hiç kimse ayıramaz onu gördük. Türkiye ayrılamaz bir bütündür. Bu bütünlüğü koruma etmekte bizim vazifemizdir. Hepimiz el ele verirsek bu bütünlüğü sağlarız” dedi. – İSTANBUL

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Mahallî