Zelzelede hayatını kaybeden arkadaşları için uğraş edecekler

Zelzelede hayatını kaybeden arkadaşları için uğraş edecekler

Adıyaman Spor Lisesi Voleybol Kadrosu, hayatını kaybeden 2 atleti için şampiyonada uğraş edecek.

Okul Sporları Türkiye Voleybol Yarı Finallerine katılacak olan Adıyaman Spor Lisesi Voleybol Ekibi, hayatını kaybeden atletleri için kupayı kaldırmanın planlarını yapıyor. Adıyaman Spor Lisesi Voleybol Grubu’ndan Gamzenaz Cücük ve Emine Aslan zelzelede hayatını kaybetti. Hazal Şekerci ise enkazından yaralı olarak çıkartıldı.

7 Şubat tarihinde Kahramanmaraş vilayetinde yapılması planlanan fakat zelzele nedeniyle ertelenen şampiyona, 2-6 Mayıs tarihleri ortasında Gümüşhane’de gerçekleştirilecek. Türkiye Yarı Finallerinde 8 kız kadrosu, 8 erkek ekibi çaba edecek. Hayatını kaybeden sportmenler için şampiyonaya katılmaya son anda karar veren Adıyaman Spor Lisesi Voleybol Ekibi, Vücut Eğitimi Öğretmeni Mahmut Sev öncülüğünde tüm hazırlıklarını yaptı. Grup arkadaşları, Gamzenaz Cücük ve Emine Aslan için şampiyonada çaba edecek.

Adıyaman Spor Lisesi Vücut Eğitimi Öğretmeni Mahmut Sev, “Adıyaman Spor Lisesi Voleybol Kız Grubu olarak zelzele akşamından bir gün sonra Kahramanmaraş’ta yapılacak olan Türkiye Yarı Finallerine katılacaktık. Maalesef sarsıntı oldu ve Gamzenaz Cücük ve Emine Aslan vefat etti. Hazar Şekerci ise enkazdan yaralı olarak çıkartıldı. 2-6 Mayıs’ta yapılacak olan yarı finallere gitmemiz için çocuklar çok ısrar etti. Vefat eden arkadaşlarının da gitmemizi isteyeceğini ilettiler. Çocuklarımızın bu uygun niyetiyle yapmış olduğu hareketle sağ olsun yetkililer bize bu kapıyı açtı. Yarın inşallah çocuklarımızla birlikte hem Adıyaman vilayetimizi, hem de çocuklarımızın ismine onları temsil edeceğiz. Adıyaman’ımızı da, vefat eden kızlarımızı da anarak temsilde bulunacağız” dedi.

Takım Kaptanı Ayşegül Erdoğan ise konuşmasında, “Depremden ötürü 2 arkadaşımızı kaybettik. Onların anısına maça çıkacağız. Onlar bu kadroda emeği çok fazlaydı. İnşallah emeklerinin karşılığını verebiliriz. Kazanırsak onların hayallerini gerçekleştireceğiz” tabirlerini kullandı.

Sporculardan Merve Atli ise, “Asrın felaketi denen bir felaket yaşadık, bu felakette iki arkadaşımızı kaybettik. Onların da bu alanda Türkiye Şampiyonası’na hazırlanmalarını isterdik. Boşlukları var, yoklukları çok aşikâr. Onların hayallerini gerçekleştirmek ismine burada bir çalışma başlattık. Umuyoruz inşallah kupayı da onlar için kaldıracağız” sözlerini kullandı. – ADIYAMAN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Spor