Zafer Partisi'nden istifa eden 300 kişi AK Parti'ye katıldı

Zafer Partisi’nden istifa eden 300 kişi AK Parti’ye katıldı

Zafer Partisi‘nden istifa eden 300 kişi Ak Parti‘ye katıldı

Ak Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş:

Türkiye‘nin ana muhalefet başkanı ‘iktidara geldiğimizde Atatürk Havalimanı’nı Amerikalı bir şirketin buyruğuna vereceğiz’ diyor

“Yüz binlerce insan TEKNOFEST’i ziyaret etti, Türk savunma endüstrinin ürettiği uçaklara, helikopterlere, İHA’lara, SİHA’lara yaklaşıp fotoğraf çekiyorlar, bir kez de bundan iftihar et”

İSTANBUL – Zafer Partisi’ne mensup 300 teşkilat mensubu istifa ederek topluca Ak Parti‘ye katıldı. Ortalarında kurucular konseyi üyeleri, genel lider danışmanı üzere isimlerinden de yer aldığı partililere AK Parti rozetini, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe taktı.

AK Parti İstanbul Vilayet Başkanlığında, Zafer Partisi’ne üye 300 teşkilat mensubunun AK Parti’ye katılması nedeniyle rozet takma merasimi gerçekleştirildi. Merasime, AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe katıldı. Kabaktepe konuşmasında, bir ortaya gelindiğinde daha güçlü olunduğunu belirterek yeni katılan üyelere ‘hoş geldiniz’ dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ise merasimde yaptığı konuşmada, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Dün maalesef Türkiye‘nin ana muhalefet başkanı açıklama yaptı. ya arkadaş bir sefer de bu milletin duyduğu özgüvene sen de ortak ol. İşte yüz binlerce insan, 5 günde 3 milyonu aşkın İstanbullu TEKNOFEST’i gelip ziyaret etti. İnsanları gördünüz. Oradaki Türk savunma endüstrinin ürettiği uçaklara, helikopterlere, İHA’lara, SİHA’lara yaklaşıp fotoğraf çekiyorlar, sarılıyorlar. Bir sefer de bundan iftihar et. Bundan iftihar etmek yerine beyefendi ne diyor? Efendim ‘biz Yeşilköy Havalimanı’nı iktidara geldiğimizde Amerikalı falanca firmanın buyruğuna vereceğiz’ diyor. O firmanın da CIA ile bir ekip ortak projelerinin olduğu da biliniyor. Fakat işin garip tarafı, kıymetli arkadaşlar Mustafa Kemal Atatürk’ün partisi olduğunu argüman eden partisinin genel liderinin hem de ismi Atatürk Havalimanı olan Yeşilköy’deki şenliğin başladığı birinci günde böylesine büyük bir hezeyanı ortaya koymuş olmasıdır” dedi.

“Siyaseten artık fikirlerin tartışılacağı bir noktada değiliz”

Türkiye‘de bulunan vatanseverlerin bir ortada olması gerektiğini lisana getiren Kurtulmuş, “Siyaseten artık fikirlerin tartışılacağı bir noktada değiliz. O denli bir noktadayız ki içlerindeki Türkiye‘nin bu büyük projelerine karşı duydukları çekememezliğin çok ötesine geçmiş gayri ulusal bir histir. Onun için diyoruz ki Türkiye‘deki vatanseverlerin bu ülkeyi sevenlerin, Cumhuriyetin temel kıymetlerine prestij edenlerin bu süreçte daima bir ortada olması, bir arada olması, güçlü olması ve ileriye gerçek olağanüstü büyük adımları atması gerekir” tabirlerini kullandı.

“Bu millet Aleviliği, Sünniliği bir ayrıştırma vesilesi olarak kabul etmez”

Kurtulmuş, “84 milyon hangi etnik kökene ilişkin olursa olsun hepsi birdir, beraberdir, kardeşimizdir” diyerek, “Birisi kalkıyor diyor ki ben Sünni’yim öteki kalkıyor diyor ki ben Alevi’yim, e sorduk mu? Bu millet Aleviliği, Sünniliği bir ayrıştırma vesilesi olarak kabul etmez. Alevilik de, Sünnilik de bizim farklılıklarımız içerisindedir. Bu manada Sayın Cumhurbaşkanımızın dediğini bir defa daha hatırlatmak istiyorum. Bizim Alevilik, Sünnilik diye bir dinimiz yok. Bizim Müslümanlık diye bir dinimiz vardır ve bu halkında yüzde 99’ü Müslümandır. Bizim etnik kökenler üzerinden ayrışmamız asla kelam konusu değildir. Bu coğrafyada yaşayan bu ülkenin vatandaşı olan her kardeşimiz 84 milyon hangi etnik kökene ilişkin olursa olsun hepsi birdir, beraberdir, kardeşimizdir ve birebir yazgısı paylaştığımız insanlardır” dedi.

“Hep birlikte bu bayrağı daha yükseklere taşıyacağız”

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, konuşmasının devamında, “Sözümüz milletin kelamıdır. Ahdimiz, milletin ahdi. Geleceğimiz milletin geleceğidir. Bu manada daima birlikte bir olacağız, iri olacağız, canlı olacağız, kardeş olacağız. Daima birlikte Türkiye olarak yolumuza devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı hepimize güzel uğurlu olsun. Sizlerin bu katılımınızın Türkiye Yüzyılı yürüyüşüne katkı sağlayacağına yürekten inanıyorum. Bir defa daha hepinize beğenilen geldiniz, sefalar getirdiniz diyorum. Daima bir arada bu bayrağı daha yükseklere taşıyacağız” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Erhan Can – Siyaset