Yine Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan Bilecik'te konuştu

Yine Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan Bilecik’te konuştu

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, “Yapıcı muhalefet anlayışı seçim sonucunu belirleyecek” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Bilecik’te partililerle buluşarak yapan muhalefet anlayışının seçim sonucunu belirleyeceğini belirtti. Ayrıyeten Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 300 milyar dolar borçlanma telaffuzunu eleştirdi.

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Bilecik’te parti mensuplarıyla bir ortaya gelerek, “Yapıcı muhalefet anlayışı yalnızca eleştiren değil tahlili de ortaya koyan siyaset anlayışı, siyasete nezaket getiren yaklaşımı, milletimizin teveccühüne layık olmasına sebep oldu. Çok kısa mühlet içerisinde Tekrar Refah Partimiz Türkiye siyasetinin değerli aktörlerinden bir tanesi haline geldi ve bu 14 Mayıs seçimleri öncesinde de seçim sonucunda belirleyici olacak anahtar bir parti pozisyonuna geldi” dedi.

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, 14 Mayıs’ta yapılacak olan milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçim çalışmaları kapsamında Bilecik’te partililerle buluştu. Pir Edebali Kongre Merkezi’ne geçen ve burada bir konuşma yapan Erbakan; Tekrar Refah Partisi’nin seçimlerde değerli aktörlerden biri olacağını belirterek, şunları söyledi:

“Çok kısa müddet içerisinde Yine Refah Partimiz Türkiye siyasetinin kıymetli aktörlerinden bir tanesi haline geldi”

“Hepinizin bildiği üzere Tekrar Refah Partisi kısa müddette çok büyük uzaklık kat etti 300 bine yakın resmi üyesi, 81 vilayet 900’den fazla ilçede teşkilatlanmasını tamamlamasıyla seçime girme yeterliliğini 1 yıldan kısa müddette elde etmesi, binlerce köy ve mahalle teşkilatının kurulmuş olması, 100 bine yakın sandık baş müşahidinin belirlenmesi, bütün vilayetlerimizde istisnasız gençlik ve hanım kollarımızın tamamlanmış olması ve ikisi de birbirinden muazzam 2 büyük kongremizin gerçekleştirilmesi ki en sonuncusu 6 Kasım’da ikinci büyük kongremiz Ankara Arena’da 65 bin insanın iştirakiyle Türk siyaset tarihine geçen bir kongre oldu. Bütün bu süratli gelişmesi ve bir de üzerine yapan muhalefet anlayışı yalnızca eleştiren değil tahlili de ortaya koyan siyaset anlayışı, siyasete nezaket getiren yaklaşımı milletimizin teveccühüne layık olmasına sebep oldu. Çok kısa müddet içerisinde Tekrar Refah Partimiz Türkiye siyasetinin kıymetli aktörlerinden bir tanesi haline geldi ve bu 14 Mayıs seçimleri öncesinde de seçim sonucunda belirleyici olacak anahtar bir parti pozisyonuna geldi” tabirini kullandı.

Kılıçdaroğlu’nu eleştirdi

Erbakan, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 300 milyar dolar getireceğine ait telaffuzlarını eleştirerek, “Diyorlar ki ‘Efendim uygun çok hoş helikopter yaptınız, uçak yaptınız, tank yaptınız, TCG Anadolu gemisi yaptınız, İHA yaptınız, SİHA yaptınız. Güzel de milletin karnı aç fakirlik var. İşsizlik var, ekonomi sorunlu, enflasyon var. Tamam, hakikat söylüyorsun biz de bunlardan kurtulmak için çalışacağız. Bunlardan bu milleti bu ülkeyi sen mi kurtaracaksın? Güya kendisi kurtaracakmış üzere. Diyor ki ‘Efendim 300 milyar dolar daha borç getireceğim’ ya biz esasen borçtan kurtulmaya çalışıyoruz. Sen ‘300 milyar dolar daha borç getireceğim’ diyorsun. Ulusal kaynak paketlerin var mı? Borç almadan, varlıklarımızı satmadan, cenabı Allah’ın verdiği zenginlikleri şu halde kaynağa dönüştüreceğim’ dediğin bir projem var mı? Yok, ‘Londra’daki tefecilerden 300 milyar dolar borç alacağım’ O borcun faizi ne olacak? Onun geri ödemesi ne olacak? Tekrardan milletin üstüne sırtına, yük olarak binecek” diye konuştu.

“AK Parti ile imzalamış olduğumuz mutabakattaki unsurların uygulanmasının takipçisi olacağız”

Erbakan son olarak, “‘4-6 yaş ortasındaki bir çocuğa Kuran öğretmek çağ dışılıktır, Taliban zihniyetidir.'” Kim diyor bunu? CHP diyor, 7’li masanın baş aktörü. 7’li masanın Cumhurbaşkanı adayına soruyorlar. LGBT, Türk aile yapısına ziyan verir mi diyorlar. ‘Ne münasebet neden versin’ diyor. İnternetten görüntüsünü açıp seyredebilirsiniz.

İnşallah Tarım Bakanlığımızı, Bill Gates Vakfı’nın tasallutundan kurtulması için, Sıhhat Bakanlığımızın Dünya Sıhhat Örgütü’nün vesayetinden kurtulması için, Ulusal Eğitim Bakanlığımızın Amerikan Fulbridge Komitesinin vesayetinden kurtulması için gerekli çabayı mecliste çok daha tesirli bir biçimde yapacağız. AK Parti ile imzalamış olduğumuz mutabakattaki hususların uygulanmasının takipçisi olacağız. Her konuşmamızda söz ettiğimiz üzere mağduriyetlerin giderilmesi için uğraşacağız” dedi. – BİLECİK

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset