UYGUN Parti'nin Seçim Kampanyası Serisi Devam Ediyor: BOP Eş Lideri Sunar: The Emperyalist

UYGUN Parti’nin Seçim Kampanyası Serisi Devam Ediyor: BOP Eş Lideri Sunar: The Emperyalist

İyi Parti‘nin ahlak, iktisat, sarsıntı, mülteci, terör, adalet, demokrasi, dış siyaset, eğitim ve sıhhat temaları işlenen seçim kampanyası serisinin onuncu görüntüsü; “BOP Eş Lideri Sunar: The Emperyalist” oldu.

İyi Parti, yeni seçim kampanyası görüntüsünü yayınladı. ‘Ahlak, iktisat, sarsıntı, mülteci, terör, adalet, demokrasi, dış siyaset, eğitim ve sağlık’ temaları işlenen seçim kampanyası serisinin onuncu görüntüsü; “BOP Eş Lideri Sunar: The Emperyalist” oldu.

Videoda; AKP’nin 21 yıl boyunca dış siyasetteki halleri işlendi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Rahip Brunson konusundaki değişken tavrına, Cemal Kaşıkçı davasına bakışına, Mavi Marmara konusundaki farklı yaklaşımlarına; Suriye, Mısır, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan, Amerika Birleşik Devletleri ve Yunanistan başkanları ile sıklıkla farklılaşan ilgilerine değinildi.

“THE EMPERYALIST”

“BOP Eş Lideri Sunar” yazısıyla açılışı yapılan görüntüde; “The Emperyalist” başlığıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; “Bundan 20, 30 yıl evvel nasıl bir Türkiye vardı? Artık nasıl bir Türkiye var?” kelamları yer aldı.

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; “El etek öpen değil, Batılı önderlerin karşısında divan duran değil; kelamı dinlenen bir önderiniz var” kelamlarına karşı Rusya ziyareti sırasında Putin’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyeti kapıda beklettiği manzaralara yer verildi. Görüntüde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; “Bizde bir adet var yani ülkede başımıza bir şey geldiği vakit çabucak dış güçler deriz” kelamları de hatırlatıldı.

“ŞAHSİ BAĞLARIN İSTİKAMET VERDİĞİ BİR KISIR DÖNGÜ”

Videonun ikinci kısmında; “Şahsi ilgilerin istikamet verdiği bir kısır döngü” başlığı altında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; “Biz geniş Orta Doğu ve Kuzey Afrika Projesi’nin eş liderlerinden bir tanesiyiz” kelamları yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; “Bu yoksul bu vazifede olduğu sürece o teröristi alamazsın” kelamlarının akabinde Rahip Brunson’ın Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderilmesi işlendi.

Cemal Kaşıkçı cinayeti evrakı hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Suudi Arabistan dokümanları dinlemek istedi. Dinletiriz ancak vermeyiz” sözlerine karşı mahkeme kararıyla evrakın Suudi Arabistan’a devredilmesi vurgulandı.

“TUTARSIZLIĞIN ESİRİ BİPOLAR BİR İDARE ANLAYIŞI”

Videonun bu kısmında, “Tutarsızlığın esiri bipolar bir idare anlayışı” başlığı ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Diplomatik alanda sergilenen iki yüzlülükleri de birer birer deşifre edip muhataplarımızın yüzüne vurduk” kelamlarının akabinde Yunanistan’ı tehdit etmesine karşın Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile bir ortaya gelişine, Beşer Esad’a “kardeşim” kelamlarına karşı “Devlet terörü estirmiş bir teröristtir” demesine, Mısır Başkanı Sisi için söylediği “Mısır’da Sisi denen kişi bir zalim. O adama meşruiyet kazandıracak kadar meşruiyetini kaybetmiş bir başkan değilim” kelamlarının akabinde Sisi ile bir ortaya geldiği imajlara ve ABD Lideri Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderdiği “Aptallık etme” sözlerini içerek mektubuna ve “Dostum Donald” kelamlarına yer verildi.

“İTİBARIMIZI AYAKLAR ALTINA ALAN BİR BASİRETSİZLİK”

Videonun dördüncü kısmında de “İtibarımızı ayaklar altına alan bir basiretsizlik” başlığı altında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; “İsrail budur, işte Siyonizm budur, evanjelist mantık budur” ve “Siyonist İsrail idaresi Filistinlilere adeta nefes aldırmıyor” kelamlarıyla birlikte Yahudi Üstün Hizmet Nişanı aldığı imgeler yer aldı.

“DEVLETİN DEĞİL, ŞAHSININ ÇIKARLARINI KORUYAN BİR CİDDİYETSİZLİK”

Videonun bu kısmında, “Devletin değil, şahsının çıkarlarını koruyan bir ciddiyetsizlik” başlığı altında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Mavi Marmara konusunda 2014 yılında sarf ettiği; “Eğer otorite Türkiye’de bizsek biz zati müsaadesi verdik” kelamlarının akabinde 2016 yılındaki “Böyle bir insani yardımı götürmek için günün başbakanına mı sordunuz” tabirlerine yer verildi.

“MONŞERLERİN YERİNİ ŞAKLABANLARIN ALDIĞI BİR LİYAKATSİZLİK”

Videonun altıncı kısmında, “Monşerlerin yerini şaklabanların aldığı bir liyakatsizlik” başlığı altında “Bakara, Makara” tabirleriyle gündem olan Hâkim Bağış’ın Çekya Büyükelçiliği’ne ve Erdoğan’ın “Edepsizlik yapma” dediği Metin Feyzioğlu’nun KKTC Büyükelçiliği’ne atanmasına yer verildi.

Süleyman Soylu’nun; “Birleşik Arap Emirlikleri 15 Temmuz’un Amerika ile birlikte failidir. Net” tabirlerinin karşılığında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın BAE önderi ile bir ortada olduğu imajlar yer aldı.

Ayrıca Uygur Türklerinin yaşadıkları baskılar hatırlatılırken AKP Sözcüsü Ömer Çelik’in ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Çin’in toprak bütünlüğünü ve güvenliğini savundukları tabirlerin altı çizildi.

“POLİTİKASIZLIĞIN SİYASETİNİ YAPAN BİR ŞAHSIM İKTİDARI”

Videonun yedinci kısmında, “Politikasızlığın siyasetini yapan bir şahsım iktidarı” başlığı altında AKP iktidarının “Ya uçaklarımızı verecekler ya da parayı verecekler” telaffuzuna karşı Türkiye’nin F-35 programından çıkarıldığı haberine yer verildi.

Videoda Reza Zarrab’ın periyodun Başbakanı olan Erdoğan’ın altın ticaretinin başlatılmasına onay verdiğini ileri sürmesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın; “Diktatör Tayyip Erdoğan’ın ülkesinde bu türlü bir şey var mı gördünüz mü bu türlü bir şey?” ve “İspat ettiğin anda ben Cumhurbaşkanlığı’nı bırakacağım” kelamları yer aldı.

“14 MAYIS’TA TÜRKİYE TARİH YAZACAK”

Videonun son kısmında ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener’in ve çeşitli demografilerden vatandaşların yer aldığı illüstrasyon çizimlerin yer aldığı görsel ile birlikte Akşener’in; “Tüm bunlar son bulacak ve yepisyeni bir güneş doğacak. Zira 14 Mayıs’ta Türkiye tarih yazacak” sözlerine yer verildi.

Kaynak: ANKA / Siyaset