Ulusal Yol Partisi önderi Remzi Çayır: Cumhur İttifakı takviye için 1 milletvekilliği teklif etti, kabul etmedim

Ulusal Yol Partisi önderi Remzi Çayır: Cumhur İttifakı takviye için 1 milletvekilliği teklif etti, kabul etmedim

Milli Yol partisi Genel Lideri Remzi Çayır, milletvekili adaylarıyla birlikte Kahramanmaraş’ta Şeyhadil ve Doğukent Mahalleleri’nde çadırlarda kalan depremzedeleri ve muhtarlıkları ziyaret etti. Çayır daha sonra doğup büyüdüğü köy olan Abbaslar Mahallesi’ne geçti.

HİÇBİR İTTİFAKI DESTEKLEMEDİKLERİNİ SÖYLEDİ

Burada bir konuşma yapan Remzi Çayır, seçimlere rastgele bir ittifak çatı altında girmediklerini ve hiçbir ittifakı desteklemediklerini söyledi. “Sizden kendi evladınıza sahip çıkmasını istiyorum, kimse sizi kınamaz. Cumhurbaşkanının da istediğinize verin” diyen Çayır, cumhur ve millet ittifakı ile yapılan görüşmelere de değindi.

“DESTEK İÇİN 1 MİLLETVEKİLİ TEKLİFİNDE BULUNDULAR”

Çayır, şöyle devam etti: “CHP Önderi Kemal Kılıçdaroğlu geldi, bizi ziyaret etti, heyet halinde bizimle görüştü. ‘Bizi dayanaklar misiniz’ dedi, takviye istedi. Biz de ona kaideler öne sürdük. ‘Muhsin Yazıcıoğlu’nun katillerini bulursanız bizim tabanımız size oy verir. Sinan Ateş’in katillerini kim bulacağım derse bizim tabanımız ona bakar. Milletin birliği, vatanın birliği, devletin birliğini kim ayakta tutarsa bizim taban ona verir. Hukuku, adaleti kim ayakta tutarsa bizim tabanımız ona verir’ dedik. Nezaketliydi, bize teveccüh gösterdi, çekti gitti. Son günde, Cumhur İttifakı’ndan birkaç arkadaş aradı, yarın listeler verilecek. Direkt aramadılar, aracı koydular. ‘Sizi ziyaret edelim, şayet takviye verecekseniz gelelim’ dediler. Bu türlü bir ziyaret mi olur, bu türlü danışıklı dövüş mü olur? Bana dediler ki, ‘1 milletvekili.’ Dün istifa ettiğim partide milleti satan, arkadaşlarını satan, partisini 1 milletvekilliğine satan adamı kınarken kendim 1 milletvekilliği için partimi seçime sokmayacakmışım, gidip öteki partinin ismiyle seçime girip milletvekili olacakmışım. Kabul etmedim, reddettim. Hiç kıymetli değil.

“6 AY, 1 YIL SONRA TÜRKİYE ERKEN BİR SEÇİMLE KARŞI KARŞIYA KALACAK’

14 Mayıs seçimlerinden sonra ittifakların mecliste gerekli çoğunluğu alamayacağını, bunun da krize neden olacağını tabir eden Remzi Çayır, şunları söyledi: “Muhtemeldir ki 6 ay, bilemediniz 1 yıl sonra yine milletvekilliği seçimi yapılacaktır. Zira görünen tablo şu; seçimde kilit parti, PKK’nın partisi. Ne bu taraf ne öbür taraf parlamentoda çoğunluğu elde edemeyecek. Münasebetiyle maddeyi çıkarabilmek için mutlak manada orada PKK’nın varlığına, HDP’nin, artık ki Yeşil Sol’un milletvekillerine gereksinim duyacaklar, parlamento kilitlenecek. Kilitleneceğinden dolayı de 6 ay, bilemediniz 8 ay, 1 yıl içerisinde tekrar Türkiye erken bir seçimle karşı karşıya kalacak. Bunu bir yere yazın, yüzde 90. Fakat cumhurbaşkanlığı seçimi bir halde sona erecek birinci tıpta seçilemezse ikinci tıpta seçilecek. Onun için de herkes hesabı buna nazaran yapıyor.”

Milli Yol Partisi Genel Lideri Remzi Çayır daha sonra beraberindekilerle Karacasu Karaziyaret Mahallesi’ne geçerek esnafı ziyaret etti.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Ömer Koç – Siyaset