Ulusal Savunma Bakanı Akar memleketi Kayseri'de hemşehrileriyle piknikte bir ortaya geldi Açıklaması

Ulusal Savunma Bakanı Akar memleketi Kayseri’de hemşehrileriyle piknikte bir ortaya geldi Açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “Bugüne kadar sorunları çöze çöze geldik, kalan sorunları de inşallah 14 Mayıs’tan sonra çözeceğiz.” dedi.

AK Parti’den Kayseri milletvekili adayı gösterilen Akar, Kayseri Büyükşehir Belediyesince Kosova Parkı’nda düzenlenen piknikte vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Akar, burada yaptığı konuşmada, davalarının “büyük ve güçlü Türkiye davası” olduğunu söyledi. Bu istikamette faaliyetlerinin devam ettiğini belirten Akar, “Devlet ve millet el ele, omuz omuza 85 milyon birlikte yürüyoruz. 85 milyon tek yürek, tek millet, tek güç. Daima birlikte yürüyerek inşallah ülkemizin bekasını da refahını da sağlayacağız. Bugüne kadar sorunları çöze çöze geldik, kalan sorunları de inşallah 14 Mayıs’tan sonra çözeceğiz.” diye konuştu.

Büyük ve güçlü Türkiye’nin önündeki manilerin en kıymetlisini terör olarak nitelendiren Akar, “Bazıları Türkiye’nin güçlenmesine, büyümesine karşı bu teröristleri maşa, kukla, maymun olarak kullanıyorlar. Milletinin bağrından çıkan Mehmetçik şu ana kadar, yurt içinde ve hudut ötesinde, Irak’ın, Suriye’nin kuzeyinde ne kadar terörist varsa onları kazdıkları çukurlara gömdü, gömmeye devam ediyor.” sözlerini kullandı.

Terör belasından milleti kurtarmakta kararlı olduklarını vurgulayan Akar, şunları söyledi:

“Bizim gayemiz teröristler. PKK hiçbir vakit Kürt kardeşlerimizin temsilcisi değil. 85 milyon tek millet, tek yumruk, tek yüreğiz. Ortamıza fitne, fesat sokmaya çalışıyorlar. Bunlara imkan, fırsat vermeyeceğiz. Bizi alanda yenemeyenler, Mehmetçiğin karşısında duramayanlar içimize fitne fesat sokmaya çalışarak bir yerlere varmaya çalışıyorlar. Bunlara müsaade etmeyeceğiz. Türkler ve Kürtler kardeştir, yüzyıllardır birlikte yaşıyoruz, ekmeğimizi, suyumuzu paylaşıyoruz. Bu Cumhuriyeti birlikte kurduk, bu bayrağı bir arada dalgalandırdık, şehitliklerde bir arada yatıyoruz. Hiçbir vakit bu fitneye, fesada ‘evet’ demeyeceğiz. Biz kimsenin dini, etnik, mezhepsel kökenine bakmayacağız, hepimiz kardeşiz 85 milyon biriz, beraberiz.”

“Kabul edilemez”

Türkiye’nin son 20 senede terörle gayret ve savunma endüstrisinde çok değerli kazanımları olduğunu lisana getiren Akar, “Bazıları çıkıp bu kazanımlardan vazgeçeceklerini, teröristleri özgür bırakacaklarını söylüyorlar. Onlarla anlaşacaklarını, yol yürüyeceklerini söylüyorlar.” dedi.

Alandakilere “Bunlara müsaade edecek, bu kazanımlardan vazgeçecek miyiz?” diye soran Akar, “Hayır” karşılığı almasının akabinde, “Bu kazanımlarımızdan vazgeçmek şehitlerimizin, gazilerimizin ailelerine ihanet, saygısızlık olur. Bu, kabul edilemez.” diye konuştu.

Bakan Akar, bugünlere çok acılar çekilerek gelindiğini söyleyerek, “Şu anda tam terör örgütü çöküş halindeyken, teröristlerin ele başları efendilerine ‘bizi kurtarın’ diye bağırıp, seçimlerden medet umarken bu hususta her zamankinden daha uyanık olmalıyız. Milletimizin ferasetine inancımız tam. Millet İttifakı’nın içinde daha evvel bizlerle bir arada olan beşerler var. Maalesef bunlar bir koltuk uğruna zihinlerini değiştirdiler.” tabirlerini kullandı.

Konuşmanın akabinde vatandaşlar “Ölmek var dönmek yok”, “Durmak yok yola devam”, “Kayseri seninle gurur duyuyor” sloganları attı.

Akar’ın yoluna gül döktüler

Pikniğin akabinde Akar kent merkezinde halkın ziyaretine açılan Ulusal Savunma Bakanlığı Dijital Gösterim Merkezi’ni ziyaret etti. Burada ağır ilgiyle karşılanan Akar, vatandaşlarla sohbet etti.

Bakan Akar, daha sonra esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Çiçekçiler Sokağı’ndan geçerken esnaf, Akar’a gül armağan etti, yoluna gül yaprakları döktü.

Kendine verilen gülleri vatandaşlara armağan eden Akar, daha sonra AK Parti’nin kent meydanında kurduğu çadırı ziyaret ederek vatandaşlarla bir ortaya geldi.

Kaynak: AA / Sarp Özer – Yeni