Ulusal Eğitim Bakanı Özer, Fatsa ilçesinde ziyaretlerde bulundu

Ulusal Eğitim Bakanı Özer, Fatsa ilçesinde ziyaretlerde bulundu

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Ordu‘nun Fatsa ilçesinde yapılması planlanan Millet Bahçesi’ne ait, “Önümüzdeki hafta içerisinde süratli bir biçimde inşallah böylesine hoş bir projeyi Fatsa ilçemize kazandırmış olacağız.” dedi.

Ordu‘dan AK Parti milletvekili adayı olan Özer, Fatsa ilçesinde Millet Bahçesi yapılması planlanan yerde incelemelerde bulundu.

Fatsa Belediye Lideri İbrahim Ethem Kibar’dan bilgi alan Özer, daha sonra gazetecilere, bir evvelki Fatsa ziyaretinde, belediye liderinin kendisine Millet Bahçesi Projesi’nden bahsettiğini, üretiminin başlayabilmesi için 50 milyon liralık ödeneğe muhtaçlık olduğunun bildirildiğini söyledi.

Özer, bahisle ilgili Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile görüştüğünü belirterek, “Sağ olsun bizi kırmadılar. Çabucak istedikleri 50 milyon liralık bir hibeyi Fatsa’mıza kazandırdılar. Önümüzdeki hafta içerisinde süratli bir formda inşallah böylesine hoş bir projeyi Fatsa ilçemize kazandırmış olacağız.” diye konuştu.

Sadece Fatsa’nın değil, buradan Ordu‘nun da çıkarlı çıkacağını lisana getiren Özer, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Çünkü burası Ünye’ye de yakın. Ordu merkeze de yakın. Burası insanların keyifli, nitelikli vakit geçireceği bir yer olacak. Ordu merkezdeki Millet Bahçesi ile ilgili de kronik olan bir sorun vardı. Gençlik ve Spor Bakanlığı eski stadyumu şimdi tahsis etmemişti. Sağ olsun Gençlik ve Spor Bakanımız da orayla ilgili yazıyı çabucak sonraki gün gönderdi. Münasebetiyle Ordu’da millet bahçeleri ile ilgili hiçbir meşakkat kalmadı.”

“Tarım Lisesini de Ordu’ya kazandırdık”

Özer, Ordu’ya Tarım Lisesi kazandırılmasına yönelik de talep geldiğini kaydederek, şunları söyledi:

“Tarım Lisesini de Ordu’ya kazandırdık. Öbür eğitim yatırımlarıyla ilgili de her türlü takviyesi verdik. Yani Ordu ilimiz inşallah bu dayanaklarla çok daha süratli formda yoluna yürüyecek. Fatsa ilçemiz bundan sonra çok daha farklı renkleri ile açılımları ile kendisini götürecek bir ilçemiz haline gelecek. İnşallah eğitim yatırımlarını süratli biçimde takip edeceğiz. Bu yatırımların Ordu vilayetimize iyi, uğurlu olmasını diliyorum. Emek veren mevcut milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu yatırımlarla Ordu artık farklı şeyleri konuşuyor olacak.”

Bakan Özer daha sonra Bolaman Mahallesi’ndeki SS 27 Nolu Taşıyıcılar Kooperatifini ziyaret etti.

Burada kooperatif üyeleriyle buluşan Özer, bölgedeki yollarla ilgili birtakım zahmetlerin muhtar tarafından kendisine iletildiğini söyledi.

Bolaman, Yalıköy ve Ilıca mahallelerindeki yol sorunu ile ilgili AFAD Lideri ile görüşme gerçekleştirdiğini belirten Özer, “AFAD liderim yarın prestijiyle buraya 5 milyon lira ödenek gönderecek. Bu 3 mahallemizin de yaklaşık 4,5 kilometrelik yolu salı günü prestijiyle inşallah başlayacak.” dedi.

Daha sonra Yalıköy Mahallesi’ndeki balıkçılar ile bir ortaya gelen Özer, akabinde Ilıca Mahallesi’nde mahalle sakinleri ve muhtarlarla görüştü.

Kaynak: AA / Hayati Akçay – Siyaset