Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Giresun'da konuştu Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, Giresun’da konuştu Açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Bakın bu yaptığımız yollar sayesinde her yıl tam 13 bin vatandaşımızın canını kurtarıyoruz. İşte vatanı sevmek budur, millete hizmet etmek budur.” dedi.

Giresun Belediyesini ziyaret eden Karaismailoğlu, Lider Aytekin Şenlikoğlu ile görüşerek kentte yapılan çalışmalara ait bilgi aldı. Atatürk Meydanı’nda vatandaşlarla sohbet eden Karaismailoğlu, akabinde Giresun Liman Kavşağı mevkisinde halka hitap etti.

Karaismailoğlu, son 21 yıldır Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, hayal edilenlerin hayalden gerçeğe dönüştüğünü söyledi.

Bundan sonra da hayalleri gerçeğe dönüştürmek için bir yola girdiklerini tabir eden Karaismailoğlu, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimleri’nin ülke ve millet için büyük bir fırsat olduğunu belirtti.

Karaismailoğlu, 21 yıldır devam eden istikrar süreciyle gelişen, büyüyen Türkiye‘nin önünün daha da açılacağını kaydederek, “O yüzden milletimiz bir karar verecektir. ya bu gelişen, büyüyen Türkiye dünyanın gelişmiş 10 iktisadı ortasına girecek büyük Türkiye maksadıyla yoluna devam edecektir ya da yıllar öncesinde kaos ortamları yaşayan, maalesef farklı iştigallerle ülkemizi oyalayan ortamlara geri döneceğiz.” diye konuştu.

“Ülkemiz terörü başından def etmiştir”

Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’nin yıllarca çok bedeller ödediğini belirterek, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Terörle bizi boğuşturdular, terör belasına bulaştırdılar bizi. Bizim günlük gereksinimlerimizi, ülkemizin geleceği için maalesef konuşamadığımız çok yıllar oldu. Terörle boğuştuk lakin ne oldu, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın güçlü iradesi, güçlü liderliği ve AK Parti’nin güçlü takımları sayesinde ülkemiz terörü başından def etmiştir. Terörü başından def ettiği için bugün Giresun’da yapılacak yatırımlardan açacağımız projelerden, başlayacağımız projelerden bahsediyoruz.”

Millet İttifakı’nı eleştiren Karaismailoğlu, “Dikkat ederseniz Türkiye düşmanı kim varsa bu ittifakı destekliyor ve de açık açık destekliyorlar. ya teröristlerin desteklediği ittifak kazanacak ya da teröristlerle gayret eden Recep Tayyip Erdoğan kazanacak. Bunun açıkça tabiri budur, bu seçimin kıymeti budur.” dedi.

“Her yıl yalnızca akaryakıttan 1 milyar litre tasarruf sağlıyoruz”

Karaismailoğlu, AK Parti devrinde inşa edilen 29 bin kilometre bölünmüş yola değinerek, “Yaptık da ne oldu? Bakın 29 bin kilometre yol sayesinde her yıl yalnızca akaryakıttan yalnızca 1 milyar litre tasarruf sağlıyoruz. Tam 7 milyar saat vakitten tasarruf sağlıyoruz, sevdiklerimize daha fazla vakit ayırıyoruz, işimize gücümüzle ilgileniyoruz.” diye konuştu.

Sadece kara yolları yatırımları sayesinde trafik kazalarının yüzde 82 oranında azaldığına dikkati çeken Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

“Geçen hafta bayramdı, 15-20 yıl evvelki bayramları hatırlayın, ‘katliam üzere kaza’ haberleri daima televizyonlarda dönüyordu. Bakın bugün hepsi tarih oldu. Yolların kenarlarında trafik canavarları halleri vardı, hepsi tarih oldu. Bakın bu yaptığımız yollar sayesinde her yıl tam 13 bin vatandaşımızın canını kurtarıyoruz. İşte vatanı sevmek budur, millete hizmet etmek budur.”

Adil Karaismailoğlu, 20 yıl evvel Türkiye’nin ihracat sayısının 25 milyar dolar olduğuna işaret ederek, “Bugüne geldiğimizde bunu geçen ay bir ayda hallettik. Tam 254 milyar dolarlık yıllık ihracattan bahsediyoruz. Cumhurbaşkanı’mız tam 1 trilyon dolar ihracat gayesi verdi, bu doğrultuda çalışacağız ve kısa vakitte ona da ulaşacağız, kimsenin telaşı olmasın.” diye konuştu.

Giresun’da yalnızca kara yollarında 26 proje olduğu bilgisini veren Karaismailoğlu, bunların kıymetinin 10 milyar lira olduğunu belirtti.

Karaismailoğlu, AK Parti hükümetleri devrinde Giresun’a 37 milyar liralık yatırım yapıldığının altını çizerek, hepsinin Giresun’un büyümesi, Giresunluların hayatının kolaylaşması için olduğunu söyledi.

“Eğribel Tüneli de bugün prestijiyle büsbütün bitmiştir ve hizmete veriyoruz”

Eğribel Tüneli’nin bulunduğu bölgenin dünyanın en riskli yollarından biri olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, şöyle devam etti:

“Uzunluğu 5900 metre, geçen yıldan bu tarafa tek tüp olarak hizmet veriyor, artık iki tüpünü de bitirdik, büsbütün bitti lakin bu kadar yoğunluk içerisinde Giresun’a ve Şebinkarahisar’a da gitmemiz lazım, inşallah 14 Mayıs’tan sonra rahat bir biçimde, şaşalı Eğribel Tüneli’nin orada içerisinden geçeceğiz. Eğribel Tüneli de bugün prestijiyle büsbütün bitmiştir ve hizmete veriyoruz, vatandaşımız kullansın, hayatı kolaylaşsın.”

Karaismailoğlu, yeni projelere de başlayacaklarını belirterek, “Giresun kent merkezini yakından ilgilendiren çabucak yanı başımızdaki katlı kavşak projemiz. Projelerimizi bitirdik, yatırım programına koyduk, burayı da Giresun’un siluetini bozmadan, buraya yakışır bir biçimde alt geçit olarak yapıyoruz, 7 Haziran’da da ihalesi var, iyi, uğurlu olsun Giresun.” dedi.

“Ama karşımızdaki Cumhurbaşkanı adayını görüyorsunuz, bol keseden atıyorlar, takviyesiz atıyorlar. Bakın iki tane örnek vereceğim size, 2019 lokal seçimleri yapıldı, İstanbul’da belediye lider adayları vardı. Çıktılar, ben de o vakit İstanbul Büyükşehir Belediyesinin üst idaresinde çalışan birisiydim. Namus kelamı verdiler, bir kişiyi işten atmayacaklardı, tam 25 bin kişiyi işten attılar, bunların kelamı budur işte. Takviyesiz atışlarının ardında bu vardır. ‘Ulaşımı ucuzlatacağız.’ dediler, ‘Bedava yapacağız ulaşımı.’ dediler, bakın 2,65 liradan aldılar ulaşımı, şu an 9,90 lira, UKOME bıraksaydı 15 lira yapacaklardı, bunların kelamına bu kadar muteber. CHP yolda bırakır.”

“Giresun’a Türkiye’nin en büyük balıkçı barınağını yapıyoruz”

Bakan Karaismailoğlu, Giresun’da iki yıl evvel Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iştirakiyle balıkçılık dönemi açılışı gerçekleştirildiğini hatırlatarak, “Sayın Cumhurbaşkanı’mız geldi, burada balıkçılarla toplantı yaptı, balıkçılar taleplerini söylediler, balıkçılık dalının daha da gelişmesi için bir balıkçı barınağı yapmak gerekiyor, anında balıkçılarla konuştu, talimatını verdi bizlere, çabucak başladık, bakın bitiriyoruz. Giresun’a Türkiye’nin en büyük balıkçı barınağını yapıyoruz.” diye konuştu.

Karaismailoğlu, konuşmasının akabinde AK Parti Giresun Vilayet Başkanlığını ziyaret etti.

Kaynak: AA / Gültekin Yetgin – Siyaset