Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Trabzon’da konuştu: ‘Adeta bir dönüm noktasındayız’

‘ADETA BİR DÖNÜM NOKTASINDAYIZ’

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Trabzon‘da AK Parti Ortahisar Seçim Uyum Merkezi’nin açılışına katılıp, partiye yeni katılan üyelere rozetlerini taktı. Çok kıymetli günlerin arifesinde olduklarını belirten Karaismailoğlu, “Adeta bir dönüm noktasındayız. 14 Mayıs çok büyük bir fırsat. ya Türkiye dünyanın gelişmiş başkan ülkesi olacak ya 30 yıl evvelki kaos periyoduna dönecek. Bir seçim yapacak milletimiz. ya teröristlerin desteklediği ittifak kazanacak ya da teröristlerle gayret eden Recep Tayyip Erdoğan kazanacak. Trabzonlunun başkanı aşikâr. Teröristlerle uğraş eden dünyanın önder ülkesi yapma maksadıyla 21 yıldır milletinin gönlünde taht kuran Recep Tayyip Erdoğan’ı seçecek. Türkiye’de 21 yıldır eser ve hizmet fırtınası estiriyoruz. Ne için estiriyoruz? Milletimiz için, geleceğimiz, çocuklarımız için, ülkemizin daha güçlü devlet olması için. Çok iş yapıldı. Daha da yapılacak. Gayelerimiz büyük” dedi.

‘HEDEFLERİMİZ BÜYÜK’Hedeflerinin büyük olduğunu vurgulayan Karaismailoğlu, “Hedeflerimiz büyük. Koşmaya da devam edeceğiz. Tabi karşımızdakiler konuşuyorlar. Bir tane adayları var, bol keseden atıyorlar. Biz bunları çok uygun biliyoruz. Bunlar ipe sapa gelmez her şeyi vaat ederler lakin ondan sonra millete sırtını çevirirler. En âlâ bildiğimiz benim de çalıştığım İstanbul Büyükşehir Belediyesi. Seçim öncesi namus kelamı verdiler namus kelamı. Bir kişiyi işten atmayacaklardı. Tam 25 bin kişiyi işten attılar. Bunların kelamı budur, işte daima namus kelamı. Ulaşımı ucuzlatacağız, ücretsiz yapacağız dediler. 2.65 liradan aldıkları toplu taşıma fiyatını 9,90 liraya çıkardılar. Yapabilseydiler 15 TL yapacaklardı. Bunlar bu kadar vicdansız. Allah bunların eline kimseyi düşürmesin. Trabzon‘dan vereceğiniz güçlü dayanakla daha fazla koşacağız. Trabzon Türkiye’nin parlayan yıldızıdır, daha da parlatacağız” tabirlerini kullandı.’MİLLETİMİZİ CHP’NİN İNSAFINA BIRAKMADIK’

Bakan Karaismailoğlu, mahallî seçimlerde idareye gelen CHP’li belediyenin projeyi bitirmediğini, yarım bıraktığını söyleyerek, “Biz milletimizi CHP’nin insafına bırakmadık, devraldık ve bitirdik. O yüzden 14 Mayıs çok büyük bir fırsattır ve büyük bir gündür. Büyük Türkiye dünyanın önder ülkesi Türkiye için oy vereceğiz. O yüzden Trabzon’da sandıkları patlatmamız gerekiyor” dedi.

Salim SARIKOÇ/TRABZON,


Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Siyaset