"Türkiye motosiklet pazarı istikrarlı biçimde büyüyor"

“Türkiye motosiklet pazarı istikrarlı biçimde büyüyor”

Motobike İstanbul 2023’in ana sponsorlarından Motul’un Türkiye Satış Yöneticisi Kerem Oyılmaz bölümü kıymetlendirdi.

Açılış Töreni’nde Türkiye motosiklet pazarına dair değerli öngörü ve değerlendirmeleri paylaşan Motul Türkiye Satış Yöneticisi Kerem Oyılmaz, yaşanan tüm krizlere ve zorluklara karşın ülkede motosiklet pazarının güçlü ve istikrarlı formda büyüdüğüne dikkat çekti. Oyılmaz, “Pandemi sonrasında ortaya çıkan kişisel ulaşım aracı gereksinimi, moto kurye servislerinin artışı, ulaşım ve araba maliyetlerinin yükselmesi motosiklete olan ilgiyi her geçen gün artırıyor. Bizler de, bölümün madeni yağdaki güçlü oyuncusu Motul olarak, büyüyen motosiklet bölümüne yatırım yapmaya devam ediyoruz. Türkiye pazarını önemsiyoruz.” tabirlerine yer verdi.

Türkiye’deki motosiklet şoförlerinin Motul’e olan bağlılığının her geçen gün yükseldiğini kaydeden Oyılmaz “Motorsporlarının güçlü kaidelerine dahi dayanan sağlam, kaliteli eserleriyle Motul herkes tarafından çok seviliyor. Motosikletinde Motul kullandığını belirtmekten gurur duyuyor. 4 milyon adedi aşan ve yaş ortalaması 5,8 olan bir motosiklet parkımız var. Bu da bakım ve tamir muhtaçlığını beraberinde getiriyor. Motosiklet dünyasıyla eşleşmiş bir markayız. Çok yakında bisiklet bakım eserlerimizi de pazarda sunarak her araç cinsinde var olacağız.” dedi.

Sektörde en geniş eser portföyüne sahip marka olarak, 90’dan fazla eser ve 150’nin üzerindeki farklı ambalaj seçeneği sunduklarını belirten Oyılmaz, “Üst seviye performanslı eserlerimizin sağladığı müdafaa ile, motosiklet bakım maliyetlerinin aşağı çekilmesine, ve şoförlerin inançlı sürüş yapmalarına imkan sağlıyoruz. Ayrıyeten yalnızca motosikletler için değil; hobi emelli kullanımı olan ATV, UTV araçları için de tahlillerimiz var. Güçlü kış ve tabiat şartlarında, hem birinci yardım grupları hem de güvenlik güçlerimiz tarafından kullanımı olan kar motosikletlerinin gereksinimlerine yönelik eserlerimizle tahliller sunuyoruz.” formunda konuştu.

Motosiklet sahiplerinin tüm mekanik ve kozmetik bakım gereksinimlerini karşılayabilecekleri eserlerin sergilendiği fuarda Superfan hayran eserleri de herkesin ilgisini çekti. Fuarda Türkiye’nin en süratli motosikleti unvanına sahip Kawasaki H2R eşliğinde Lime Green By Motul’ün Türkiye lansmanı da birinci defa gerçekleştirildi. Motul’un garaj konsepti de büyük ilgi gördü.

Kaynak: Carmedya.com / Araba