Türkiye Basketbol Federasyonu, TikTok ile sponsorluk mutabakatı imzaladı

Türkiye Basketbol Federasyonu, TikTok ile sponsorluk mutabakatı imzaladı

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ile TikTok ortasında imzalanan sponsorluk mutabakatıyla TikTok, Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’nin resmi cümbüş partneri oldu.

TBF’den yapılan açıklamaya nazaran, sponsorluk mutabakatı kapsamında basketbolseverler TikTok’ta eğlenceli içerikler üretebilecek. Platform sayısız filtre, ses ve efektlerle uygulama içinde özel içerikler üretilmesine imkan sunacak. Basketbolseverler ayrıyeten Türkiye Sigorta Basketbol Harika Ligi’nin resmi TikTok hesabından maçların en özel anlarını izleyebilecek.

Türkiye Basketbol Federasyonu Lideri Hidayet Türkoğlu, mutabakatla ilgili “Basketbol sevgisini ve kültürünü toplumun her kesitine yaymak için yeni jenerasyonların bağlantı tercihlerini anlamak ve onlarla yeni alanlarda buluşma fırsatı yaratmak gerektiğinin farkındayız. Genç basketbolseverlerin ilgisini arttırmak ve basketboldaki yaratıcılıklarını göstermeye teşvik etmek emeliyle, irtibat çağının bütün müspet imkanlarını kullanmak istiyoruz. TikTok’un basketbolu geniş kitlelere ulaştırma maksadımıza katkı sağlayacağına, basketbolseverler için yeni bir buluşma ve cümbüş noktası olacağına inancımız tam. Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi ve TikTok ortasındaki sponsorluk muahedesinin topluluğumuza iyi olmasını diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

TikTok Türkiye Operasyon Önderi Erkan Ünlü de TikTok’u her gün milyonlarca insanın ziyaret ettiğini lisana getirerek, “Unutulmayan spor karşılaşması anlarını tekrar paylaşan, spor konusundaki yeteneklerini gösteren içerik üreticilerimizin yanı sıra spor alanında üretilen içerikler milyarlarca defa görüntüleniyor. Dayanılmaz bir performans gösterisi olan basketbolun TikTok kainatı için bambaşka bir yeri var. Türkiye’nin basketboldaki muvaffakiyetleri her vakit göğsümüzü kabarttı. TikTok olarak Türkiye Sigorta Basketbol Üstün Ligi’yle bu türlü bir iş birliğinde bulunmaktan ötürü gurur duyuyoruz. TikTok’un basketbolseverlerin yeni buluşma noktası haline gelmesiyse en büyük maksadımız. Bu gaye için var gücümüzle çalışmaya, platformumuz aracılığıyla basketbolu daha geniş kitlelere ulaştırmaya ve sevdirmek için çabalamaya devam edeceğiz.” tabirlerini kullandı.

TikTok, daha evvel de NBA ve UEFA EURO 2020’nin cümbüş partnerliğini üstlenmişti.

Kaynak: AA / Ercan Çakar – Spor