Trabzon'da Ortahisar İlçe Sıhhat Müdürlüğü Hizmet Binası açıldı

Trabzon’da Ortahisar İlçe Sıhhat Müdürlüğü Hizmet Binası açıldı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “Son 21 yıldır Türkiye‘nin her tarafında adeta bir eser ve hizmet fırtınası estiriliyor. Biz de o fırtınayı daha da hızlandırmak için çok büyük efor sarf ediyoruz.” dedi.

AK Parti Trabzon milletvekili adayı olan Karaismailoğlu, Ortahisar İlçe Sıhhat Müdürlüğü hizmet binasının açılışında yaptığı konuşmada, kelam konusu projenin kente kazandırılmasında emeği geçenlere şükranlarını iletti.

Bu projeleri gördükçe “Nereden nereye?” dememenin mümkün olmadığını lisana getiren Karaismailoğlu, “Tabii bundan 20 yıl öncesine gitseniz bizim sıhhat sistemimizi, sıhhatteki imkanlarımızı daima hatırlarsınız. Öbür bir dünyadan diğer bir çağa geçmiş üzere oluyoruz. Bugün kent hastanelerimizi konuşuyoruz. 900 yataklı, 1500 yataklı hastanelerden bahsediyoruz. Tek kişilik odalarda 5 yıldızlı otel konforundaki odalardan bahsediyoruz. Bunlar kolay olmadı.” diye konuştu.

Karaismailoğlu, geçen hafta Trabzon’da imali devam eden kent hastanesini ziyaret ettiğini anımsatarak, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Zorunlu bir orta vermeden sonra inşaatımız tekrar başladı. Şu anda yeni yükleniciyle bir arada inşallah hedeflediğimiz 2025 Şubat ayında kent hastanemizi Trabzon’a kazandıracağız. Birinci kademede 900 yataklı tasarlandı lakin altyapısı 1500 yatağa nazaran dizayn edildi ve inşaatı o formda yapılıyor. Gerçekten dört başı mamur, dört dörtlük bir hastaneyi daha sıhhat hizmeti ve sıhhat kompleksini Trabzon’a kazandırmanın onurunu daima birlikte yaşayacağız.”

Türkiye‘nin her tarafında çok büyük çalışmalar olduğuna dikkati çeken Karaismailoğlu, “Son 21 yıldır Türkiye‘nin her tarafında adeta bir eser ve hizmet fırtınası estiriliyor. Biz de o fırtınayı daha da hızlandırmak için çok büyük efor sarf ediyoruz.” dedi.

Türkiye genelinde büyük bir hizmet atağı devam ediyor”

Bakan Karaismailoğlu, Türkiye‘nin 81 vilayetinde çok etkin halde bütün kesimlerde büyük yatırımlar olduğunu vurgulayarak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 21 yıldır Türkiye genelinde çok büyük bir hizmet atağı devam ediyor. İnşallah bu artarak devam edecek.” tabirini kullandı.

Güney Etraf Yolu’nun Trabzon için kıymetli olduğuna işaret eden Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

Trabzon’un çehresini değiştirecek mega projeleri daima açıkladıklarını aktaran Karaismailoğlu, “Çarşamba günü de Türkiye için, dünya için, ulaşım tarihi için çok değerli bir gün. Dünyanın en uzun tünellerinden bir tanesi olan ve Türkiye’nin en uzunu, Avrupa’nın en uzun tüneli olan 14,5 kilometreyle Zigana Tüneli’mizi açacağız inşallah.” diye konuştu.

Karaismailoğlu, salı günü de Trabzon için bir öteki değerli projelerden Ganita’nın açılışını yapacaklarını belirterek, yapılması planlanan yeni havalimanı ve hafif raylı sistemle ilgili de bilgilendirmede bulundu.

Büyükşehir Belediye Lideri Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Lideri Ahmet Metin Genç ve Vilayet Sıhhat Müdürü Hakan Usta’nın da konuşma yaptığı programda, kurdele kesilerek Ortahisar İlçe Sıhhat Müdürlüğü hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

“Türkiye artık önündeki 50 yılı planlayan bir ülke haline geldi”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, daha sonra Ortahisar Seçim İrtibat Ofisi Açılışı ve Yeni Üye İştirak Merasimi’ne katıldı.

Bakan Karaismailoğlu, 14 Mayıs seçimlerinin kıymetine dikkati çekerek, “Çok kıymetli günlerin arifesindeyiz. Adeta bir dönüm noktasındayız. 14 Mayıs çok büyük bir fırsat. ya Türkiye dünyanın gelişmiş en büyük başkan ülkelerinden birisi olacak ya da 30 yıl evvelki kaos periyotlarına dönüşecek. Bir seçim yapacak milletimiz. ya teröristlerin desteklediği ittifak kazanacak ya da teröristlerle çaba eden Tayyip Erdoğan kazanacak.” diye konuştu.

Trabzonlunun başkanının aşikâr olduğunu tabir eden Karaismailoğlu, “Lideri teröristlerle uğraş eden, dünyanın başkan ülkesi yapma gayesiyle 21 yıldır milletinin gönlünde taht kuran Recep Tayyip Erdoğan’ı seçecek.” formunda konuştu.

Karaismailoğlu, Türkiye’de 21 yıldır eser ve hizmet fırtınası estirdiklerini aktararak, Türkiye’nin artık önündeki 50 yılı planlayan bir ülke haline geldiğini anlattı.

Millet İttifakı’nı eleştiren Karaismailoğlu, şunları kaydetti:

Konuşmaların akabinde Bakan Karaismailoğlu, yeni üyelere rozetlerini taktı.

Kaynak: AA / Meltem Yılmaz Karakurum – Siyaset