TFF Lideri Büyükekşi'den Fenerbahçe ve Galatasaray'a salvo: Çıkın futbolunuzu oynayın

TFF Lideri Büyükekşi’den Fenerbahçe ve Galatasaray’a salvo: Çıkın futbolunuzu oynayın

Fenerbahçe Lideri Ali Koç ile Galatasaray Lideri Dursun Özbek, geçtiğimiz hafta Riva’da TFF Lideri Mehmet Büyükekşi‘ye ziyaret gerçekleştirmişti. Büyükekşi, bu ziyaretlerle ilgili açıklamada bulundu.

“HERKES ÇIKIP FUTBOLUNU OYNASIN”

Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada, “TFF’ye ziyaretlerin bir manasının olmadığını söyleyen Mehmet Büyükekşi “Hepimiz çok dikkatli olmalıyız. TFF’ye ziyaretlerin olumlu ya da olumsuz katkısı yok. Biz kimseden etkilenmeyiz. Hakemlerin ve MHK’nın etkilenmemesi için gerekli talimatı veriyoruz. Herkes çıkıp futbolunu oynasın.” dedi.

Büyükekşi’nin açıklamalarının devamı şöyle:

“ÖNEMLİ OLAN UYGUN NİYET”

Kulüplerin kendi kapısının önünü süpürmesini istiyoruz. Kendi futbolcusuyla, kendi teknik yöneticileriyle ilgilensinler. Biz de hakemlerle ilgileniriz. Bir teknik adam ‘Oyuncumuz kusur yaptır ve gol oldu’ diyor. Hakemler de yanılgı yapabilir. Değerli olan uygun niyet.

“BU TİP KONUŞMALARLA FUTBOL GÜZEL BİR YERE GİTMEZ”

Zamana gereksinim var. Bir hakem akademisi kurduk. Bunlar 3 ayda olacak işler değil. Herkes sabırlı ve hoşgörülü olmalı. Bunu rica ediyorum. Bu tip konuşmalarla futbol yeterli bir yere gitmez! Hepimiz dikkatli olacağız ve marka pahasını üste çıkaracağız.

“TFF OLARAK KIZLARIMIZA TAKVİYE VERMEK İSTİYORUZ”

Kadın futbolu dünyada her geçen gün yükseliyor. Avrupa’da birçok yere gidiyoruz, bize sunum yapıyorlar. Bu sunumların açılışında daima bayan futbolu var. Ağustos ayında Bayan Futbol Dünya Şampiyonası olacak. Biz de çok kıymet veriyoruz. Doğu’da çocuk yaşta gelin olma olayı daima gündemdeydi. Eğitimi öne almalıyız. Kızlarımız okula gitmeli, yeterli eğitilmeli. TFF olarak kızlarımıza takviye vermek istiyoruz.

“BİZ TÜRK FUTBOLU OLARAK OYUNCU YETİŞTİRMELİYİZ”

Barcelona Lideri Joan Laporta diyor ki; ‘Biz oyuncu yetiştiririz, Altın Top mükafatı alır. Real Madrid ise o oyuncuları transfer eder.’ Biz Türk futbolu olarak oyuncu yetiştirmeliyiz. Oyuncu havuzumu geliştirmeliyiz. Kulüplerimiz, Ajax üzere her yıl A Grup’ya en az 2 genç oyuncu vermeli. 85 milyon nüfusumuz var. Çok pahalı oyuncular çıkacaktır. Kâfi ki helva yapmayı bilelim.