Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Erbakan, Gaziantep'te konuştu Açıklaması

Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Erbakan, Gaziantep’te konuştu Açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, “İnşallah milletimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanımızı destekleyecek.” dedi.

Erbakan, Gaziantep’in Nizip ilçesinde partisinin Seçim Uyum Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere katılacaklarını söyledi.

Yeniden Refah Partisi’ni, ulusal görüşü, 21 yıl ortadan sonra tekrar Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşımak için milletten oy istediklerini belirten Erbakan, “İnşallah milletimiz Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanımızı destekleyecek. İnşallah milletvekili seçimlerinde de ulusal görüşü Tekrar Refah Partimizi büyük bir oy patlamasıyla meclise gönderecek Allah’ın müsaadesiyle.” diye konuştu.

TBMM’de vatandaşların refah düzeyini artırmak için çalışacaklarını lisana getiren Erbakan, ulusal ve manevi pahalara uygun bir eğitim sistemi müfredatının olması için çaba edeceklerini kelamlarına ekledi.

Erbakan, daha sonra partisinin Şehitkamil Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlediği aday tanıtım toplantısına katıldı.

CHP’yi, LGBT’yi savunduğu için eleştiren Erbakan, şöyle devam etti:

“Yahu siz 28 Şubat’ta başörtülü hanımların başından başörtüsünü çekiyordunuz. O ferdî tercih değil miydi? O özgürlük değil miydi? O herkesin kendi hayatı değil miydi? Tıp fakültesini birincilikle bitiren hekim adayı başörtülü hanımefendiye, ‘başörtülü olduğu için ödül merasimine diploma merasimine katılamazsın, kürsüye çıkamazsın’ diyordunuz. Başörtüsüne gelince beş yaşında çocuğa Kur’an öğretmek isteyince, ne özgürlük var, ne şahsî tercihi var, ne insan hakkı var. Lakin LGBT’ye gelince eşcinselliğe gelince, sapkınlığa gelince ‘kişisel tercih, özgürlük, özel hayat, insan hakları’. İşte bunların gerçek yüzü. Bunlardan bu ülkeye, bu millete bir hayır gelmez. Ülkemizin, milletimizin, devletimizin, yeni kuşaklarımızın bu zihniyete, bu yapıya teslim edilmesine vesile olmamak ismine biz Cumhur İttifakı’nda yer aldık.”

“Yeniden Refah Partisi olarak son derece stratejik bir karar aldık”

Millet İttifakı’nın seçim bildirgesini eleştiren Erbakan, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yine CHP’nin genel lider yardımcısı geçen hafta Diyarbakır’da bir açıklama yaptı. Sayın Sezgin Tanrıkulu diyor ki, ‘biz HDP’nin 2019’da yayınladığı 11 unsurluk tavır dokümanını külliyen kabul ettik ve ittifak protokolümüze bunu yerleştirdik’. Bu 11 unsurluk HDP’nin tavır evrakında ‘daha fazla demokrasi ve özgürlük için yerinden idare, yerelden idare sistemine geçilmesi lazım’ diyor. Ne demek bunun manası? Özerklik, eyalet sistemi demek. Allah vermesin sonra da uydurma bir referandumla o bölgenin kopartılması, Türkiye’nin bölünüp parçalanması demek. Yedili masa ‘bunu kabul ediyoruz, bunu ittifak protokolümüze koyuyoruz’ diyor. O bölgenin bölünmesi, parçalanması, özerklik verilmesi kimin işine fayda? Kürt kardeşimin işine yaramaz. Bu büyük İsrail planının ekmeğine yağ sürmek demektir. Zira bunu isteyenler, Kürt kardeşimin refahı için, özgürlüğü için, huzuru, barışı için bunu istemiyor. ‘İran’dan, Suriye’den, Irak’tan, Türkiye’den kesimleri kopartacağım. En sonunda da o modülleri Büyük İsrail’e katacağım.’ istiyorlar. 5 bin yıldan beri yürüttükleri plan bu. Bunlar büyük İsrail planına hizmet etmek demek. ve yedili masa bunu kabul ettik diyor. Bütün bu felaketlere müsaade etmemek için, bu karanlık zihniyete sahip 7’li masaya, bu ülkeyi, bu milleti, bu devleti teslim etmemek için Yine Refah Partisi olarak son derece stratejik bir karar aldık.”

Erbakan, “Şu 7’li masanın destekçilerine bir bakın. PKK’nın yöneticileri, PYD’nin, YPG’nin yöneticileri, FETÖ’nün yöneticileri, LGBT lobileri, dış güçler, Yahudi modeller, Londra’daki finansçılar. Artık bunlar Türkiye’nin, ülkenin bizim, milletimizin uygunluğunu isterler mi? Bunlar şayet bir yeri destekliyorlarsa bizim ülkemiz için, milletimiz için onların karşısında durmamız gerekir. Onların karşısındaki yerde Cumhur İttifakı’dır, Yine Refah Partisi’dir. Bunlar 7’li masa değil 7’li maşa olmuşlar. Kimin maşası? PKK’nın, FETÖ’nün, dış güçlerin, LGBT lobilerinin maşası.” tabirlerini kullandı.

Sandıktan Cumhurbaşkanının çıkacağını tabir eden Erbakan, “Aziz milletimiz, 14 Mayıs seçimlerinde Türkiye’nin bir maceraya, kaosa bir belirsizliğe sürüklenmesine müsaade etmeyecek, Türkiye’nin tekrar 28 Şubat’ın karanlıklarına dönmesine müsaade etmeyecek, inançlı insanların inanç özgürlüğü alanında elde ettiği kazanımların kaybedilmesine müsaade etmeyecek. Türkiye’yi 7’li masanın karanlıklarına teslim etmeyeceklerdir ve inşallah 14 Mayıs’ta sandıkları patlatıp, tekrar Refah Partimizi, Cumhur İttifakı’nı, Sayın Cumhurbaşkanımızı zaferle sandıklardan çıkaracaklardır.” değerlendirmesinde bulundu.

Programa milletvekili adayları ve partililer katıldı.

Kaynak: AA / Okan Coşkun – Siyaset