Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Erbakan, Bilecik'te konuştu Açıklaması

Tekrar Refah Partisi Genel Lideri Erbakan, Bilecik’te konuştu Açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, Cumhur İttifakı çatısı altına girme kararlarına ait, “Felaketleri gördüğümüz vakit dedik ki hayır, ülkemizi, milletimizi, devletimizi bu 7’li masanın felaketlerine teslim edemeyiz, 7’li masanın iktidar olmasına Tekrar Refah Partisi olarak vesile olamayız dedik ve Cumhur İttifakı’nda yer alma kararı aldık.” dedi.

Erbakan, partisinin Pir Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlediği “Bilecik Buluşması” programında, Türkiye’nin dört bir yanında yaşanan coşkuyu, heyecanı Tekrar Refah Partisi’ne ve Cumhur İttifakı’na gösterilen teveccühü Bilecik’te de görmekten ötürü büyük bahtiyarlık yaşadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Tekrar Refah Partisi’ne milletin dayanağının her geçen gün daha da arttığını ve bunu alanda en yakından gördüğünü tabir eden Erbakan, şöyle konuştu:

“İnşallah 14 Mayıs seçimlerinde milletimiz feraset gösterecek ve gerekeni yapacak Allah’ın müsaadesiyle. Partimiz kısa müddette çok büyük uzaklıklar kaydetti. Siyasete nezaket getiren yaklaşımı, milletimizin teveccühüne, layık olmasına sebep oldu. Partimiz, Türkiye siyasetinin kıymetli aktörlerinden birisi haline geldi ve 14 Mayıs seçimleri öncesinde de seçim sonucunda belirleyeceği olacak anahtar bir parti pozisyonuna geldi. Bu türlü bir noktada Yine Refah Partisi olarak devletimiz için milletimiz için yeni kuşaklarımız için ailemizin korunması için ve çocuklarımız için çok stratejik bir karar aldık ve parti olarak 14 Mayıs seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında girmeye karar verdik.”

Cumhur İttifakı’nda neden yer aldıklarını anlatan Erbakan, “Çünkü karşıdaki bloğun telaffuzları, maksatları, açıklamaları ve zihniyeti açık bir halde ortada onun için. 7’li masa dediğimiz blok, felaketlere Türkiye’yi götürmenin peşindeler. Felaketleri gördüğümüz vakit dedik ki hayır, ülkemizi, milletimizi, devletimizi bu 7’li masanın felaketlerine teslim edemeyiz, 7’li masanın iktidar olmasına Yine Refah Partisi olarak vesile olamayız dedik ve Cumhur İttifakı’nda yer alma kararı aldık.” diye konuştu.

Erbakan, eleştirdikleri her bir hususu AK Parti ile imzaladıkları mutabakat metninde imza altına aldıklarını, bu unsurların uygulanmasının takipçisi olacaklarını tabir etti.

Yeniden Refah Partisi’nin, ittifak vesilesiyle 21 yıl ortadan sonra Ulusal Görüş’ü 14 Mayıs’ta tekrar meclise taşıyacağını aktaran Erbakan, Ulusal Görüş’ün milletin meclisteki sesi ve soluğu olacağını belirtti.

Türk milletinin, 14 Mayıs’ta gereğini yapacağını ve ferasetini konuşturacağını lisana getiren Erbakan, Türkiye’nin yine 28 Şubat’ın karanlıklarına sürüklenmesine müsaade etmeyeceğini, Anadolu beşerinin inanç özgürlüğü alanındaki kazanımlarının kaybedilmesine fırsat vermeyeceğini kelamlarına ekledi.

Kaynak: AA / Muhsin Arslan – Siyaset