TEKNOFEST'te tarihi anlar yaşandı, Beşerli ve İnsansız savaş uçakları birlikte uçtu

TEKNOFEST’te tarihi anlar yaşandı, Beşerli ve İnsansız savaş uçakları birlikte uçtu

TEKNOFEST’te tarihi anlar yaşandı, Beşerli ve İnsansız savaş uçakları birlikte uçtu

Selçuk Bayraktar ve eşi Sümeyye Bayraktar tarihi uçuşu birlikte selamladı

Selçuk Bayraktar,” Buna emsal bir uçuş dünyada oldu lakin halkın önünde birinci kez oluyor”

İSTANBUL – İnsansız Savaş Uçağı Bayraktar KIZILELMA ve SOLOTÜRK TEKNOFEST’te tarihi bir uçuş gerçekleştirdi. Uçuşu izleyip eşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar ile birlikte selamlayan Selçuk Bayraktar, “Biri beşerli biri insansız 2 savaş uçağı birlikte uçuyor. Buna benzeri bir uçuş dünyada oldu lakin halkın önünde birinci kez oluyor. 2 insansız hava aracı biri savaş uçağı başkası taarruz, bu dünyada birinci kere Kızılelma ve Akıncı’yla olmuştu. O yüzden bunun tarihi olması, halkın önünde oluyor olması”dedi. Sümeyye Erdoğan Bayraktar ise, “Gurur duyuyoruz, çok heyecanlanıyoruz her keresinde. Her yıl yeni yeni şovlar de görüyoruz, savunma endüstrimizin farklı farklı güçlerini bir ortada görmek hakikaten çok memnun edici” tabirlerini kullandı.

TEKNOFEST 2023 heyecanı 4’üncü gününde de devam ediyor. TEKNOFEST çerçevesinde İnsansız Savaş Uçağı Bayraktar KIZILELMA ve SOLOTURK kol uçuşu gerçekleştirdi. Beşerli ve İnsansız savaş uçaklarının tarihi uçuşlarını Baykar İdare Şurası Lideri Selçuk Bayraktar ve eşi Sümeyye Erdoğan Bayraktar birlikte izledi. Selçuk ve Sümeyye Bayraktar KIZILELMA ve SOLOTÜRK’ün geçişlerini selamladı.

“Biri beşerli biri insansız 2 savaş uçağı birlikte uçuyor” diyen Baykar İdare Heyeti Lideri Selçuk Bayraktar,”Biri beşerli biri insansız 2 savaş uçağı bir arada uçuyor. Buna benzeri bir uçuş dünyada oldu fakat halkın önünde birinci sefer oluyor. 2 insansız hava aracı biri savaş uçağı başkası taarruz, bu dünyada birinci sefer Kızılelma ve Akıncı’yla olmuştu. O yüzden bunun tarihi olması, halkın önünde oluyor olması. Teknolojinin şampiyonlarını, 1 milyondan fazla gencimiz başvurdu. Milletimizin, kurumlarımızın geliştirdiği, hayal edip, tasarlayıp ürettiği yapıtları burada takdirle izliyorlar. Ben yıllar içinde şunu da gördüm, 6.yılında artık tüm toplumumuzda yüksek teknolojide, uzayda, havacılıkta başaramayacağımız bir şey yok duygusu yerleşti. Yani bir çocuk gelsin bir uçağa dokunsun tahminen ileride ülkemizin uzay programında çalışır. Bu gerçekleşmeye başladı”dedi.

Sümeyye Erdoğan Bayraktar ise, “Gurur duyuyoruz, çok heyecanlanıyoruz her kezinde. Her yıl yeni yeni şovlar de görüyoruz, savunma endüstrimizin farklı farklı güçlerini bir ortada görmek sahiden çok keyifli edici” tabirlerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Zöhre Alagöz – Genel